Küsimus:

Tere

Kirjutan murega teile, sest ei oska kuhugi mujale enam pöörduda. Meil on kodus kohe 1-aastaseks saav Jaapani Chin ja 3 päeva eest peale lapse sünnipäeva märkasin, et koer on kuidagi õnnetu. Sülle tulles koer vaikselt niutsub nagu oleks tal valus. Öösel magamise ajal tegi ka valjult niutsatusi kui end liigutab.

Hommikuti tavaliselt koer oli alati õhinal valmis minema õue, nüüd siis kui koera kutsusime, ta lihtsalt lamas ning pidime ta püsti tõstma, et õue minna. Teda püsti aidates koer taas niutsatas. Õues pissis kenasti, kakas samuti (väljaheide esimesel hommikul oli koduselt väike ning kõva). Terve päeva koer oli nii õnnetu (ei liigu ringi, ei mängi, ei söö oma krõbinaid). Natuke kodujuustu lõuna aegu oli nõus sööma. Ka tavapärane joomine on vähenenud.

Mängimisega justkui hakkab mängima, kuid huvi kaob kiirelt pigem hõõrub näoga vastu diivanit ja niutsub. Pöördusime oma murega loomaarsti juurde, kus välisel vaatlusel ei tuvastatud muud kui et koera kõht on pinges. Anti meile koju kaasa espumisani ning nospad. Peale arstil käiku oli väljaheide esimesel korral kõva, teisel korral vedel. Käitumise poolest mingeid muutusi ei ole. Koer niutsatab, on loid, taarub ja komistab kõndides.

Järgmisel päeval pöördusime uuesti kliinikusse, kus tuvastati koeral palavik 40 ning pandi ta tilgutite alla ning võeti vereproovid. 2h hiljem oli palavik taandunud, vereanalüüsid näitasid, et glükoositase on madal ning proteiini tase madal. Ülejäänud näitajad kõik korras. Ka kirurg katsus koera luustiku üle ning ütles, et koer on tema meelest terve. Nii saime siis koera kliinikust kätte, diagnoosiga, et koer on terve. Määrati meile vitamiine. Koju jõudes koer oli rõõmus, kuid mõne tunni möödudes, koer lihtsalt lamab ja taas valjult niutsatab. Ööse magades sama lugu.
Hommikul kutsumise peale ise püsti ei tõuse, et õue minna, koera peab püsti tõstma, et minna õue. Vereanalüüsi ja kahe arsti sõnul on koer terve, samas ei ole meil kodus enam sama rõõmsameelne koer nagu seda ta oli 3 päeva eest. Palun andke nõu, mida teha edasi?

Tervitades,
Veronika

Vastus:

Tere,

Kuidas on praegu koera olukord?
Enne Teie küsimustele vastamist sooviksin lugeda Teie koera haiguslugu, vaadata üle seni tehtud uuringud ning siis edasi mõelda.

Palavikku, valu/ebamugavust, loidust võivad põhjustada paljud haigused, seal juures puukide poolt siirutatavad haigused, bakteriaalsed infektsioonid vms. Edasiseks uurimiseks oleks soovitatav Teil pöörduda oma koeraga taas kliinikusse.

Üle tuleks kontrollida ka neuroloogiliselt, et teha kindlaks miks on tema tõstmine talle nii ebamugav ja valulik.

Teie kirjelduse järgi ei ole vereproovid korras, kui koeral esineb hüpoglükeemia ehk glükoosi madal tase veres ja verevalgu madal tase. Teie koer vajab kindlasti edasist uurimist.

Võtke ühendust kliinikuga!

Seniks kõike head,
loomaarst Triin Kass

 

 


Tagasi