Küsimus:

Tere!

Mul on 1 aastane, isane basset hound. Käisin temaga täna arsti juures, põhjuseks see, et koer on uskumatult loid, ning üldse mitte enda moodi. Vahepeal tundub nagu lonkaks, kuid mitte kogu aeg. Isu on kehvake, väljaheide vahelduva eduga normaalne.

Algul arvasin, et asi on kuumas, aga kui asi kestis juba 2 päeva muutusin murelikuks. Vahepeal kahtlustasin borrelioosi ning teisi puugi haigusi. Palavik oli 39,1- 39,4.

Arst võttis vereproovi ja ütles, et veri on ideaalne. Kui küsisin, et kas puugi haigused võin välistada, väitis ta et selleks on teha mingi teine vereproov ning saata see Soome uuringutele. Kuid ütles, et siis ei oleks ka veri nii korras. Vastust küsimusele, miks on kutsu loid ma ei saanud, kästi jälgida, et kas hakkab oksendama, palavik tõuseb ning muid sümptomeid. Kuid Ta mainis ka, et kutsul on tugev arütmia. Uurisin kohe, et kas seda tuleb ravida või saan ma midagi teha, et asi parem oleks. Vastuseks sain, et alles siis kui köhatama hakkab või kokku kukub.

Seega mu küsimus oleks, kas mu kutsa võib elada veel pika ja normaalse elu või on asi karmim, ning peaksin hakkama valmistuma paratamatuseks?

Vastus:

Tere!

Kui koer on endiselt loid, sööb halvasti või on palavik, siis tuleb kindlasti minna tagasi arsti juurde. Selline koer tuleb tõenäoliselt panna tilguti alla, võtta uus vereproov. Vajadusel röntgen ja ultraheli.

Puukide poolt edasikanduvad haigused võivad kõne alla tulla küll. Kuid lisaks sellele võib loiduse põhuseks olla rida teisigi probleeme. Nt. mittesöödava asja allaneelamine, riknenud söögi söömine, äge põletik jne. Kui koera läbivaadanud arst arvas, et südameprobleem ei ole hetkel primaarne, siis sellega tõenäoliselt hetkel tegelema ei pea, aga hiljem, kui koer jälle terve, soovitan koerga südamearsti juures kontrollis kindlasti ära käia.

dr. Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi