Küsimus:

Tere.

Meil sündisid hiljuti 9 segaverelist kutsikat.

Nüüdseks on nad üle nädala vanad. Avastasime, et üks kutsikas ei näe just hea välja.
Paremal pool kael ja natuke rohkem lõua alt on väga paistes ja katsudes on kivikõva.  Kutsikas ise häälitseb võrreldes teistega palju vähem, mõnikord piiksub vaikselt ja vaevaliselt. Samuti pole ta nii energiline kui teised. Liigub palju aeglasemalt ja tundub et vaevaliselt jällegi.

Äkki oskate öelda mis tal seal kaela juures võib olla? On teil selliseid juhtumeid enne esinenud? Ja kas nii väikse kutsikaga arsti juures käimine läheb sama kulukaks kui täiskasvanu koeraga?

Lugupidamisega,
Triin K.

Vastus:

Kahjuks on jällegi nii, et selleks ajaks, kui muu töö kõrvalt vastamiseni jõuan, on küsija jaoks sellest vastusest juba vähe kasu. Taas rõhutaksin, et ägedate murede korral tuleb kindlasti kohe loomaarstiga ühendust võtta - selle all pean silmas kas kliinikusse visiidiaja panekut või siis vähemalt telefoni teel loomaarstiga konsulteerimist. Minu teada ei küsi veel ükski kliinik telefonikonsultatsiooni eest raha, ja nii on hea kindlaks teha, kas probleemiga on vaja kohe arstile minna, või annab veel oodata.

Mis puutub kutsikasse - selline pilt võib näiteks viidata mingi vigastuse (torke, hammustuse, kriimustuse) tagajärjel tekkinud piirdunud põletikule - abstsessile -, või nt. herilase-mesilase nõelamisele, kuigi on ka teisi võimalusi. Kindlasti vajaks sellises piirkonnas olev turse arstile näitamist ja abi, kuna võib takistada neelamist ja hingamist. Kui tegemist on põletikuga, siis teeb see ka kindlasti valu ja põhjustab üldist halba enesetunnet.

Ravikulud sõltuvad sellest, millega tegemist on, aga kutsika puhul on nad ilmselt mõnevõra väiksemad, kui täiskasvanud koera puhul (ravimite kulu on oluliselt väiksem). Samas võib (jällegi olenevalt diagnoosist muidugi) prognoos paranemisele olla kutsika puhul ettevaatlikum.

Märksõnad:

Tagasi