Küsimus:

Tere!

Paluksin abi koera vaevava haiguse väljaselgitamisel! Kuna loomaarsti visiit on kulukas sooviksin abi paluda kõigepealt Teilt.

Nimelt on tegu isase taksikoeraga, vanust juba 10 aastat, probleemiks on paisumine, loom paisub silmnähtavalt ja tal on väga väga hea isu- ei jõua ära toita! Lisaks veel on ta loid, tundub, et kannatab ka tasakaaluhäirete all. Muret teebki see suur suur punnis kõht, äkki on tegu mõne kasvajaga, kuigi olen kuulnud, et kasvajaga võetakse just kaalus alla?? Lisaks veel köhib ta ka.
Äkki oskate öelda, milles võiks asi olla ja kas oleks vaja koer siiski viia röntgenile ja palju see lõuna-eestis maksta võib?

Suured tänud!
Brett Koemets

Vastus:

Sellist muret on paraku küll täiesti võimatu vaid interneti teel leevendada, ikka tuleb loomaga arstile pöörduda. Võimalik on näiteks, et probleemi põhjustab hoopis ülekaal ja nö. tasakaaluhäireid näiteks seljaprobleem, mida ülekaal süvendab. Köhimine võib olla nii hingamisteede kui ka südamepatoloogiate sümptom. Kõhu suurenemine võib viidata nii massile kõhuõõnes, rasvumisele, vedeliku kogunemisele kõhuõõnde...

Lühidalt, oma loma aitamiseks peate kindlasti pöörduma loomakliinikusse, ja seda mitte ainult röntgenuuringu jaoks (röntgnen üksi pole mingi imeravim ega imediagnoosivahend, vaid lihtsalt üks mitmetest), vaid ka läbivaatuseks, vajadusel nt. veranalüüsideks ja südameuuringuks.


Tagasi