10 praktilist näpunäidet kutsikasoovijale 1. Ära tee kutsikaostu hetkemeeleolu tõttu: valmista ennast ja oma peret selleks pikalt ette – uuri, küsi, loe.

2. Kui oled leidnud enda võimalustele ja soovidele vastav tõu, siis ära kaota kannatust, kui pole kohe sulle meeldiva tõu pesakonda Eestis. Oma ja õige tasub ootamist.

3. Kutsikad on loovutusealised minimaalselt 6 nädala vanuselt. Vali enda iseloomuga ja harjumustega sobiv kutsikas. Selleks palu julgelt abi kasvatajalt, kes on kutsikatega väga palju aega koos olnud, teab-tunneb nende iseloomude erinevusi ja kindlasti oskab valiku tegemisel aidata.

4. Pommita kasvatajat küsimustega: kuidas kutsikas toitub, millist toitu sööb, mis on selle tõu iseärasused hoolduse puhul (kõrvad, karvad, küüned), kuidas on ussikuuride, vaktsineerimiste ja märgistamistega. Tee endale selgeks kutsika/koera vaktsineerimisskeem.

5. Osta kutsika jaoks vajalikud asjad (magamisase, toidu-joogikausid, mänguasjad jne) juba enne koju toomist.

6. Esimestel öödel ole valmis selleks, et kutsikas on rahutu ja nutab. Tema on võõras kohas ning igatseb oma ema ja õdesid-vendi. Püüa sellesse suhtuda leebe huumoriga.

7. Sa pead nii kutsikale kui endale varakult selgeks tegema reeglid, mis kuuluvad täitmisele ka täiskasvanud koerana. Sina oled tema karja juht. Käitu sellele vastavalt.

8. Kutsikas vajab piisavalt füüsilist ja vaimset tegevust, et maandada oma ülekeevat energiat. Vastasel korral võib kannatada saada su kodune vara.

9. Sotsialiseeri kutsikat - harjuta teda varakult suhtlema teiste koerte ja inimestega, et hiljem ei tekiks probleeme, kuna koer kardab tundmatuid olukordi. Sotsialiseeritud koeraga on elu lihtsam ja mugavam. Mine võimalusel koertekooli.

10. Ära õhuta oma koeras agressiivsust! Tihti on agressiivsuse taga koera arglikkus – julgusta ja toeta oma koera.

11. Juhul kui sul on probleeme või küsimusi, ära häbene paluda nõuannet/abi kogenud koeraomanikelt.

Allikas: Eesti Koeraomanike Selts
Märksõnad:

Tagasi