Küsimus:

Tere!

Koer on taksi ja ta on 12-13 aastane, kaalub 10 kg. Umbes 10 päeva tagasi võttis tagumised jalad alt. Esimesed 2 päeva sai rohtusid (ei tea nimetust), siis ta hakkas oksendama ja arst määras uue rohu Loxicom,mida oleme andnud 7 päeva.

Erilist muutust näinud ei ole, väljas kui käib ja arendab kiirust, siis jookseb mitu meetrit järjest, aga siis jälle kukub tagumine ots maha või istub või vänderdab.

Arst ütles kohe algul, et rohtu tuleb anda vähemalt kuu aega, aga juhise pealt loen, et tulemuste mitteilmnemisel vähemalt 10 päeva jooksul tuleb rohu andmine lõpetada.

Tahan nüüd ka teiste spetsialistide arvamust, kuna ka eelmisel aastal on olnud lahkarvamusi kasvaja opereerimise koha pealt arstide vahel.

Kas nii vanal koeral rohtude andmine üldse aitab (sest ma loen välja, et rohud on põletiku ja valu vastu), või tuleb opereerida. Koer sööb, pissib ja kakab regulaarselt ja muidu on igati tragi, aga tundub, et ta joob vähem kui

tavaliselt.

Ette tänades,

Ene

Vastus:

Tere!

Soovitan Teil oma koeraga pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Dr. Sigrid Lapp võtab vastu Tartus Orro kliinikus ja ka Tallinnas Tiina Toometi Kliinikus. Peale looma ülevaatust saab anda täpsema hinnangu valuvaigistite ja operatsiooni kohta. Seni käige koeraga väljas minimaalselt, kindlasti ainult rihma otsas. Jooksmine, mängimine, hüppamine on vastunäidustatud, sest see süvendab probleemi.

Lugupidamisega,

loomaarst Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi