Küsimus:

Tere.

Sai käidud loomaarsti juures koeraga küüsi lõikamas ja kurdetud muret, et koer istub palju väljas käies. Koer meenutab natuke taksi (isa taks, ema teadmata), kuid tegelikult on segavereline, kaalub umbes 10-kg ning on 3 aastane. Loomaarst katsus käppasid ja küsis kuidas koer hommikul ärkab, et kas sirutab palju või on kohe ergas ja hüppab ringi (meil ta on nagu alati palju sirutanud) ning ütles, et probleem on liigestes. Koer sai palju rohtusid mida tuleb siis andma hakata.

Küsimuseks oleks siis, et mis sai valesti tehtud ja mida tulevikus saaks teisiti teha, et selliseid probleeme vältida? Kindlasti peaks mainima, et elame viiendal korrusel, et kas koera peaks süles alla viima?

Kas koeral võib olla eelsoodumus liigeste haigusteks?

Vastus:

Liigeseprobleemid noorel koeral (3-aastane) on küllalt harvaesinevad ja  sellisel  juhul tavaliselt kas pärilikud või traumaga seotud. Ilma röntgenpildita ei saa muidugi mingit diagnoosi panna.

Soovitaks pöörduda luu – ja liigesprobleemidega süvitsi tegeleva loomaarsti poole. Siis saab ka vastuse küsimusele, kas midagi on valesti tehtud (see on küll väheusutav) ja mida võiks  koera aitamiseks ette võtta.  Trepist tassimine pole vajalik, kui üles-allakäimine pole koerale ebamugav ega põhjusta valusid või lisatarumat.

Taksikoertel on eelsoodumus seljaprobleemide tekkeks.

Dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi