Küsimus:

Mul kodus 3 aastane isane chihuahua, kes sai kastreeritud detsember 2012. Kaaluprobleemid hakkasid ilmnema selle aasta kevadel. Hetkel koera kaal on 3,4 kg.

Iga päev on meie liikumisgraafik - hommikul 20 minutit jalutamist ja õhtul umbes 1 tund, seda soojemal ajal. Talvel nii pikalt ei saa. Mänguhimuline ta eriti ei ole, kodus magab enamuse ajast. Ning samuti on õue minemine pigem minu poolne huvi, kui tema.

Kevadel sai ostetud loomakliiniku toitu Virbac light, kuid erilist tulemust see ei andnud ja lõpetasin selle andmise, kuna silmad olid koguaeg rähmas.

Väljaheited olid liiga pehmed, kuid seda ei saa lubada, kuna probleemid ka pärakupaunadega.

Hetkel sööb Go! Natural Sensitivity + shine Salmon. Valisin selle toidu, kuna see teraviljavaba ja palju kiidetakse. Kuu ajaga on väljaheited vähenenud, kui Virbacuga oli väljaheiteid mitu korda rohkem. Aga kaal ei  lange, seisab pigem paigal, juurde ei ole nüüd kuu ajaga tulnud.

Snäkke ta ei saa ja toitu ka kaalun iga kord. Kas on mingeid spetsiaalseid toite, mis aitaksid kaalu langetada? Või mida ma võiksin proovida?

Ette tänades,

Maris

Vastus:

Tere!

Kastreeritud loomadel esineb tõesti sagedamini kaaluprobleeme. Dieettoite on erinevaid, osad kehakaalu säilitavad, osad aga aitavad seda langetada.

Kui praeguse toiduga kaalu langetamise osas tulemust ei ole, siis on mõistlik seda vahetada. Kaalust aitavad allasaada loomakliinikutes müüdavad spets toidud, nt Royal Canine Satiety Support. Kindlasti on vajalik järgida ka toidupakil märgitud toidukogust, vajadusel võib seda vähendada.

Kui kaalu alandava toidu söömisega on kehakaal normaliseerunud, siis tuleks kaalu püsimiseks valida kaalu säilitav toit. Tavaline täiskasvanud koera toit kastreeritutele ei sobi, sest see tõstab nende kehakaalu uuesti kuna nende toitainevajaduse on teine.

Loomaarst

Angela Tiivel

Märksõnad:

Tagasi