Küsimus:

Tere!

Meil on 7 kuune saksa lambakoera ja kaukaasia lambakoera segu kutsa. Täna märkasin, et koer tundub haige - ta ei söö ega joo ja on väga loid - ei liiguta ennast eriti, ainult lamab. Enne seda oli ülienergiline.
Ma ei kujuta ette mille pärast see võis tulla. Me just ehitasime talle kuudi ja ta on seal 3 ööd maganud - enne seda magas maja koridoris. Kas saab olla sellest, et sai külmetada?

Võib-olla ka rottidest? Ta püüdis üks päev roti kinni ja sõi ära. Ja ta on viimasel ajal väga kondiseks muutunud - karvkate alt polnud seda enne märgata - nüüd kui katsusin ja silitasin teda, sain aru, et liiga kõhna on. Mida ma peaksin tegema - meil raha ka hetkel pole, et loomaarsti juurde minna. Kui tõesti on vaja minna siis palju see umbes maksta võib?

Tänan!!!

Vastus:

Selliste tunnustega loomal võib olla mitmeid erinevaid probleeme -s.t. need tunnused pole tüüpilised vaid ühele kindlale haigusele, vaid esinevad mitme probleemi puhul. Reeglina koerad ei 'külmeta', vaid tõenäoliselt on siin ikka millegi muu (ja tõsise asjaga) tegu (võõrkeha soolestikus, rodentitsiidi e. roti- v. hiiremürgi mürgistus, nakkushaigused jne.)

Kindlasti tuleb selliste haigustunnustega (tugev loidus, isutus, kõhnumine) kiiresti pöörduda loomaarsti poole. Kulud sõltuvad tehtavatest uuringutest. Soovitav on visiidi alguses loomaarsti oma võimalustest ka kohe teavitadaja küsida, milline oleks tema kuluhinnang.

Märksõnad:

Tagasi