Algas Loomapäästegrupi ja Eestimaa Loomakaitse Liidu kuni septembri lõpuni kestev kampaania „AITAB“, mille käigus saavad inimesed Rahvaalgatus.ee keskkonnas anda allkirja Loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide muutmiseks.

Ühtekokku nõuavad loomakaitsjad ja –päästjad 33 seadusepügala muutmist ja nendega saab tutvuda mõlema ühingu kodulehtedel animalrescue.ee ja loomakaitse.eu

Rahvaalgatust toetavad juba paljud mittetulundusühingud ja ettevõtted ning nimekiri on avatud uutele liitujatele. Pöördumine antakse Riigikogule üle 4. oktoobril, mil kogu planeet tähistab ülemaailmset loomade päeva.

„Me pöördusime PPA peadirektori, Siseministeeriumi, Riigiprokuratuuri, Õiguskantsleri ja Riigikogu õiguskomisjoni poole, kuid vähemalt Siseministeeriumi ja PPA vastused näitavad üheselt, et need ametkonnad probleeme ei näe ja karistamatu loomade väärkohtlemine jätkub seega endise hooga“, selgitas kampaania tagamaid ELL juhatuse liige, jurist Piret Tees ja kutsus kõiki hoolivaid ja vastutustundlikke kodanikke ning ettevõtteid, mittetulundusühinguid, poliitilisi, usulisi ja teisi ühendusi käesoleva kollektiivse pöördumisega liituma nõudmaks Riigikogult konkreetseid tegusid aina halveneva loomakaitse valdkonna parandamiseks.


2008 aastal, toona veel Eesti Loomakaitse Seltsis olles andsime Riigikogule üle 51 tuhande allkirja nõudmaks loomadele paremat elujärge, aga need visati prügikasti. Praegune rahvaalgatus annab hea võimaluse jälgimaks kuhu poole ühiskond 12 aastaga arenenud on“, ütles kampaania eestvedaja Heiki Valner. „Kui toetajaid ei ole, siis saavad poliitikud selge signaali, et selle teemaga pole vaja tegeleda. Inimesed saavad aga näha kas neil ka tegelikult on õigust ja võimalust riigiasjades kaasa lüüa nagu poliitikud suure suuga rohujuure tasandist rääkides lubavad.“
"Riigijuhtidel tegelikult ülevaade valdkonna probleemidest puudub ja vajadus võimalikult paljusid ühinguid kaasava ümarlaua järele on olemas.

Venekeelse liikmeskonnaga loomakaitse organisatsioone pole üldse kunagi kaasatud, aga kindlasti on ka neil omad mured ja ettepanekud, millest täna keegi mitte kui midagi ei tea. Ka see viga tahab kiiremas korras parandamist!", nentis LPG juhatuse esimees Erko Elmik.


· Loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide, sh looduskaitse- ja metsaseaduse ning karistus- ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmist nõudva kollektiivse pöördumise allkirjastamiseks ava käesolev link

· Ettevõtetel, ühingutel ja organisatsioonidel palume saata toetusavaldus e-postiaadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
· Facebookis kontot omavad inimesed saavad oma meelsuse ja toetuse näitamiseks kasutada raami #AITAB!


Rahvaalgatusega on juba liitunud:
1. MTÜ Estonian Pet Rescue Society
2. Eesti Metsloomaühing
3. MTÜ Help Estonian Pets
4. Nurru ometi MTÜ
5. MTÜ 58 Kassi Koju
6. Cats Help MTÜ
7. MTÜ Väikeste Loomade Abi
8. Imeloomade selts MTÜ
9. Pesaleidja MTÜ
10. MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
11. Erakond Eestimaa Rohelised
12. Sambla AS
13. Signe seebid OÜ
14. Parra-T OÜ
15. Fülle OÜ
16. Koer.ee


Täpsem informatsioon:
Piret Tees (ELL) - 56630918
Heiki Valner (LPG) - 5019636

 

 

 


 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.