Küsimus:

Tere.

Mul on kahtlus, et mu koeral on mesilase/herilase mürgi suhtes allergia. Paar päeva tagasi muutus järsku loiuks, isegi jalgu ei tahtnud alla võtta. Kui ta püsti tõstsin, hoidis ühte käppa üleval. Paistes ei olnud.

Kuna meil palju mesilasi ja herilasi, siis suure tõenäosusega sai nõelata. Loid oli koer 3-4 tundi. Kas võib olla tegu allergiaga. Kui ei, siis mis see olla võis? Kui tegu on allergiaga, siis kas on midagi, mida saaksin teha, kui ta peaks veel nõelata saama?
Tegemist siis emase 7-aastase Saksa lambakoeraga.

Ette tänades,
Katrin

Vastus:


Tere!

Ägeda allergilise reaktsiooni korral tekib tavaliselt valulik turse või lööve kohta, kuhu loom nõelata sai, võib ka lisanduda oksendamine ja kõhulahtisus. Loom on rahutu, üritab nõelatud kohta kraapida või hõõruda millegi vastu. Eriti ohtlik on muidugi nõelamine peapiirkonda või suhu, sest selle tagajärjel võib tekkida eluohtlik turse.

Teie loom võis küll saada nõelata aga arvatavasti ei tekkinud tal siiski allergilist reaktsiooni. Kui koeral peaks veel sellist ootamatud loidust esinema, peaks temaga  kiiresti pöörduma loomaarsti poole, sest ka mitmed haiguslikud seisundid (nt. ainevahetushaigused, neuroloogilisedhaigused jne.) võivad olla sarnaste sümptomitega.

dr. Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi