Küsimus:

Tere,

Viimase nädala jooksul märkasin, et koera varbavahed, käpad pealt on tumeroosakad, tegemist on 5 aastase koeraga- buldogiga, sööb koguaeg sama toitu, erilisi muutusi pole olnud toidu osas üldse.
Küünte juures kõikidel varvastel on veerandi osa, nagu pildil näha, tumepunased vms?! Käisime loomaarsti juures, kes kleeplindiga võttis proovi ja mikroskoobi all vaatas ning ütles meile, et väga sealt palju näha ei ole, kuna koer oli alles õuest tulnud.

Meile anti kaasa antibakteriaalne shampoon millega tuleb pesta nädal aega varbaid ning taas tagasi minna kui see ei aita. Praegusel juhul ei ole mitte mingit muutust olnud varvastel.

Tema enesetunnet ei paista see muutvat, ta lakub ka käppasi – aga on seda terve elu teinud ning sellist asja pole mitte kunagi varem esinenud. Kodus olles ei laku ta kunagi – keelame, kuid olen ka päeviti tööl.

Ette tänades,
Evelin

Vastus:

Tere!

Tõenäoliselt on käppadel karvavärvus muutunud seetõttu, et koer neid liigselt lakub.

Buldogidel esineb sageli nahahaigusi, kuid peale toidu võib olla teisigi tegureid, milletõttu ilmnevad nahamuutused. Kui shampooniga pesemisest kasu ei ole, soovitan pöörduda koeraga dermatoloogi poole.

Loomaarst, dr. Angela Tiivel

 

 

Märksõnad:

Tagasi