Eaka koera toitmineVanematel koertel on eelsoodumus kõhukinnisuseks. Selle vältimiseks peaks toit olema suurenenud kiudainesisaldusega. Vananedes nõrgenevad ka koera haistmis- ja maitsmismeel ning võime tõhusalt närida.

Kuna vananenud koeral on haistmine ja seedimine halvenenud, peavad toidud olema nende jaoks äärmiselt maitsvad ja kergesti seeditavad. Päevase toidunormi peaks jagama hommikuseks ja õhtuseks söögikorraks, siis ei lange nõrgenenud seedesüsteemile korraga liiga suurt koormust. Kuid olge ettevaatlik koera ületoitmisel. Vanemad koerad ei ole enam nii aktiivsed ja on seega kaaluprobleemidele rohkem vastuvõtlikud.

Eakate koerte toidud peaksid olema suhteliselt madala rasvasisaldusega ning neile lisatud L-karnitiin aitab ära hoida rasvumist. Asendamatutest rasvhapetest on EPA-l (eikoosapentaeenhape) teadaolevalt toime vähendada liigsesepõletikke.

Vanuse lisandudes väheneb kehas lihasmass ja suureneb rasvamass. Eakad koerad on aeglasemad ja vähemaktiivsemad, vajades seega vähem energiat. Liigne kehakaal koormab omakorda liigeseid. Sealjuures eaka koera alakaal võib viidata tõsistele tervisehädadele.

Vältida liigset naatriumit, mis eakal koeral tõstab vererõhku ja põhjustab vedeliku peetumist organismis. Naatriumi piiramiseks ei sobi poetoidud, sest seal on seda 19 korda soovitatust rohkem.

Koera suurenenud janu võib viidata neerupuudulikkusele. Sel juhul peab toit olema vähenenud fosforisisaldusega. Ka toiduvalgud peavad siis olema kõrge kvaliteediga ja hästi omastatav.

Koeral olgu aga pidevalt ligipääs puhtale joogiveele!

Allikas: AUH

Märksõnad:

Tagasi