Küsimus:

Tere!

Kirjutan, kuna minu koeral, on juba pikemat aega pärasool laienenud ning ta ei saa väljaheite tegemisega hakkama. Koer on 9 aastat vana, muidu täiesti terve, rõõmsameelne ja elujõuline. Tegemist pole tõukoeraga. Koer on umbes põlve kõrgune  ja kaalub 20 kg.

Probleem algas kuskil 2 aastat tagasi kui tal avastati pärasoole peal kasvaja, see opereeriti, kasvaja pärasoolde sisse ei jõudnud. Koer taastust täiesti normaalselt. Kuid mingi hetk hakkasime märkama, et tal on tekkinud paremale poole saba suur muna naha alla. Väljaheite tegemine oli tal valulik ning seega viisime ta arsti juurde.

Nüüd ongi olukord jätkunud nii, et umbes iga 1,5 kuu tagant viime ta arsti juurde, tehakse üldnarkoos, sool tühjendatakse ära ning natuke aega saab ta jälle olla, kuigi väljaheite tegemine on tal keeruline, nõuab palju aega ning on valulik. Peale selle on sool ärritunud ning väljaheites esineb vahest verd.

Ma ei suuda enam nii jätkata, kuid armastan oma koera väga.

Mida teha? kas soole operatsioon aitaks? Olen kuulnud, et see on väga riskantne, kuid tahaksin oma koerale normaalse elu tagasi anda.

Triin

 

Vastus:

Tere!

Kuna ma ei ole Teie koera näinud, ja Teie kirjast ei selgu ka miks sool normaalselt ei tühjene. Ei saa kahjuks öelda, kas operatsiooniga on võimalik looma olukorda parandada.

Kas see muna paremal pool saba on kasvaja? Või oli rooja täis sool, seega võibolla on koeral hoopiski tekkinud perineaalsong? Veri võib olla roojas ka liigse punnitamise tagajärjel, kui ka näiteks soolekasvaja

esinemisel. Ravivõimaluste arutamiseks on soovitav konsulteerida loomade seedeprobleemidele spetsialiseerunud arstiga, dr. Ingrid Hang

 

Märksõnad:

Tagasi