Küsimus:

Emane koer segavereline,suur ja väga sõbralik. Kogu aeg kettis, kuskil ei käi. Avastasime paar päeva tagasi, et külje peal on karv kadunud. Andsime ussirohtu ja kirburohtu. Muretsen, et tal on seenhaigus. Mul on kurvad kogemused-minu lastel oli ja olid mitu kuud haiglas ravil. Arst on kaugel ja andke nõu, kuidas teha kindlaks tema probleemi.Vastus:Tere,

Nahahaigusi ei saa kirja teel ravida. Kirburohu panek ja ussirohu andmine oli väga õige. Tähtis on vaadata, kas koer üritab seda kohta sügada ja kas on põletikuline (leemendav). Siis peab ikkagi arsti juurde minema. Kui on lihtsalt paljas laik (koera ei sega), siis ei ole muretsemiseks suurt põhjust.

Seenhaigus (nn.kassihaigus) on küll ka selline, et ei sügele, aga seenhaigus küljel on väga-väga haruldane. Pigem algaks nina pealt või käppadel ja eeldab kontakti seenhaige loomaga. Reeglina kassiga. Kui on ketikoer ja kellegagi ei kohtu, siis seen on väga vähe tõenäoline. 100%-lise kindluse saab muidugi siis, kui arst üle vaatab ja proovi võtab.


Lugupidamisega loomaarst
Tiina Toomet

 

 

 

 


Tagasi