Küsimus:

Tere mul on 14 aastaseks saav väike krants. Tal on rinnakasvaja, üheltpoolt ära lõigatud teisel pool alles. Stabiilne, juba 3-4 aasat. Samuti tehti talle siis kastreerimise opp kuna rinnad eritasid mingit ollust.

Viimasel ajal koer oksendab palju, ei söö, joob vett palju. Vahel on tal krambid une pealt. Täna peale oksendamist tuikus nii et peaaegu kukub pikali. Ravisime seedeelundkonda vahepeal, saime korda. Arst arvas et ehk oli soolte bakter vms. Nüüd hakkab jälle pihta.

4 päeva tagasi koer ei söönud terve päeva midagi viisime arstile tegime röntgeni, korras. Mingi põletik siiski on kuna lümfid paistes. Sai süsti, hakkas sööma ja 4 päeva hiljem hakkas uuesti see pihta. Oksendamine vahtu (lima) nõrkus, ei söö jne. Õnneks juba samal päeval saame arstile aga siiski sooviks erinevaid arvamusi. Mida teha, Ega tal mingit katku ei ole? Mis võib olla kõige selle põhjus? Tänan väga et leiate aega vastata.


Vastus:Tere,

Selleks, et anda hinnang koera tervise kohta tuleb teha läbivaatus ning rida muid uuringuid (röntgenuuring, ultraheli, vereproovid). Haiguse kirjeldamine kirja teel ei anna piisavalt informatsiooni, et diagnoosi panna. Oksendamine võib olla seotud seedesüsteemiga (näiteks. kasvaja seedetraktis, mis ei pruugi röntgenis hästi nähtav olla), neeru- või maksahaigusega, aga ka närvisüsteemiprobleemide või ainevahetusega.

Katkule antud sümptomid tüüpilised ei ole (välja arvatud krambid).

Kahjuks ei saa kirja teel rohkem aidata

Lugupidamisega
Loomaarst Tiina Toomet

 

 


Tagasi