Kuidas tuli Teie perekonda esimene koer? Kuidas Teist sai "koerainimene"?

Esimene koer tuli perre, minu 15.sünnipäevaks, taks, aasta hiljem lisandus ameerika kokkerspaniel, siit sai alguse ka minu näitusepisik.
Koerad on mulle meeldinud päris pisikesest saadik. Taks on küll surnud, aga spaniel elab ja on 12 aastane. Kuna meeldisid dobermannid, kuid puudus võimalus kohe võtta, siiski unistus täitus 2005.aastal.

Kuidas sai alguse mõte alustada teadliku aretustööga?

Dobermann on pärit tuntud liinidest, ning seega mõte teda edasi aretada tuli tema näituste põhjal ning välimuses, huvitav on jälgida järglaste käekäiku siin kui ka mujal maailmas.

Kuidas sündis Teie kenneli nimi?

Kennelnimi Rewal's Phoenyx sai inspiratsiooni mu vanema dobermanni teisest nimest Phoenix ning Rewal's Revalia tantsukoolist. Käisin  vaatamas võistlustantsu, kus parajasti võitis Revalia tantsukool, ning ühtalsi on see ka kena ala, siis tekkis mõte ka enda kennelile selline nimi panna, kuna leian, et need tõud keda ma ka enda kennelis aretan on sama graatilised.

Mida Te oma aretustöös oluliseks peate?

Aretustööks pean oluliseks tervete kutsikate saamist ning õige liini edasikandmist.

Milline on Teie poolt aretatav tõug - iseloom ja kasutusala, tervis, liikumisvajadus, koolitatavus? Kas Teie tõug on lapse-ja lemmikloomasõbralik või sobib ta rohkem koos elama täiskasvanutega ning ei armasta enda kõrval rivaalitsevaid neljajalgseid?

Dobermann - koer kõigeks, kaaslane jooksmisel,suusatamisel, matkamisel,tubli kaitsekoer, kaaslane treeningutel, aktiivse inimese koer - rohkem perekoer.

Millised on olnud Teie edukamad ja õnnelikumad hetked näitustel, aretuses? Kuhu on viinud Teid kaugeim näitusereis?

Minu õnnelikum hetk näitusel oli esimest korda siis, kui ma oma vana kokkerspanieliga sain kutsikaklassis eriauhinna. Dobermanni kaugeim näitusreis on viinud Valgevene Minskisse.

Kas Teie kenneli kasvandikud on leidnud omaniku ka väljaspool Eestit?

Kenneli järglased elavad enamus Soomes, kõige  kaugemalt võib leida Itaaliast.

Kas on konkreetselt midagi, mida Te koerakasvatajana väldite ja hukka mõistate? Positiivset ja negatiivset Eesti koeranduses?

Konkreetselt väldin selliseid inimesi, kes nn kutsikavabrikut peavad oma kennelites ning paaritavad emast koera pea iga jooksuaeg.
Negatiivsena näen, et inimesed ei mõista , miks tõukoera hind on kallis, inimesed ei oska hinnata koerte aretuse põhimõtteid ning seda väärtustada.

Kuidas hindate koerapidamise kultuuri Eestis? Teie soovid koer.ee lugejatele?

Eestis võiks olla rohkem inimesi, kes armastaksid oma koeri nii nagu oma teisi pereliikmeid.

Küsimustele vastas Ingrid Ruus kennel Rewal's Phoenyx


Tagasi