Kennel Smurff's Dog - chihuahuad


Kuid
as tuli Teie perekonda esimene koer? Kuidas Teist sai "koerainimene"?

Esimene koer tuli lapsepõlves umbes 12 aastaselt ja hiljem on olnud koerad alati peres.

Kuidas sai alguse mõte alustada teadliku aretustööga?

Oli soov luua ise veel paremat, kui antud momendil endal oli, otsides, valides ja tutvudes teiste kasvandustega on see töö vilja kandnud aga eesmärk ei ole veel täiuslik, mõned pisiasjad tahavad veel lihvida, seega aretustöö jätkub oma ideaali poole. 

Kuidas sündis Teie kenneli nimi?

Kenneli nime valides pidi see kõige rohkem iseloomustama tõu eripära ja samas olema rahvusvaheline ja arusaadav igas keeles - nii ta tuligi SMURFF`S DOG

Mida Te oma aretustöös oluliseks peate?

Aretuses on kõige tähtsam algmaterjal ja sugupuu.

Milline on Teie poolt aretatav tõug - iseloom ja kasutusala, tervis, liikumisvajadus, koolitatavus? Kas Teie tõug on lapse-ja lemmikloomasõbralik või sobib ta rohkem koos elama  täiskasvanutega ning ei armasta enda kõrval rivaalitsevaid neljajalgseid?

Iseloom on inimsõbralik, kasutusala - sülekoer-seltsikoer, tervis on väga hea ja suurt liikumisvajadust ei ole, vastavalt omaniku soovile.

Ta sobib elama koos lastega ja teiste loomadega, ülisõbralik perekoer ja samuti sobib üksikule inimesele. Hästi koolitatav ja sõnakuulelik.

Teie poolt kasvatatav tõug Eestis – esindatus, tervislik seisund, populaarsus jms.
Eestis on viimasel 2-3 aastal saanud tõug väga populaarseks, väga palju on mujalt Euroopast sissetoodud koeri ja kohalikud kasvatajad on ka head tööd teinud, kuna tõug on populaarne ja nõutud.

Millised on olnud Teie edukamad ja õnnelikumad hetked näitustel, aretuses? Kuhu on viinud Teid kaugeim näitusereis?

Õnnelikum hetk oli tõu parim junior. Kaugeim reis koeraga on olnud Leedu (aga kassiga olen käinud maailmanäitusel Viinis)

Kas Teie kenneli kasvandikud on leidnud omaniku ka väljaspool Eestit?

Ei, kuna soov on jätta koerad Eestisse kus võin jälgida nende arengut ja edusamme.

Kas on konkreetselt midagi, mida Te koerakasvatajana väldite ja hukka mõistate? Positiivset ja negatiivset Eesti koeranduses?

Väldin juhuslikke paaritusi. Mõistan hukka nn ilma tõutunnistuseta "puhtatõuliste" kutsikate müüjaid, kuna minu jaoks on tõukoerad ja krantsid, seda kolmandat varianti ei ole olemas, sest see on ostja tahtlik petmine.

Positiivseks pean võimalust teha koertele hädavajalikke terviseuuringuid, mida varasematel aegadel ei olnud võimalik teha.

Kuidas hindate koerapidamise kultuuri Eestis?

Koerapidamise kultuur on väga palju paranenud, suurlinnades omanikud koristavad oma lemmikute järelt ja hulkuvate koerte arv on ka vähenenud.

Murelikuks teeb aga koerapidamine maarajoonides, see mida oleme näinud meedia vahendusel (koera tapmine kirvega ja soov potti panna). Niisugused juhtumid vajavad kindlasti tähelepanu ja hukkamõistu, samas ka rangeid karistusi tegijatele ja loomapidamisõiguse ärakeelamise !!! Sellel peaks silma peal hoidma omavalitsus või vallavalitsus.

Küsimustele vastas Ülle Tölpt, kennel Smurff's Dog

Tagasi