Küsimus:

Tere!

Sooviksin Teiepoolset nõuannet või soovitust.

Minul on nimelt selline mure, et mul on juba 3.a. isane labrador - kuid olgu siis kevad või mitte, ta ajab ikka kohutavalt karva. Odavad poe-toidud olen juba ammu välja vahetanud kallimate ja kodu toidu vastu, poole aasta jagu  on saanud ka mingeid vitamiine loomakliinikust - nats nagu vähem tuli seda karva maha, kuid hetkel pudiseb ta mul ikka korralikult - mis võib ka tänu talvekarva lahkumisele olla (selle karva koguse peale mis ta maha on ajanud, peaks ta juba ammu karvutu olema).

Teid ette tänades!
Sässu omanik

Kerli Kohv

Vastus:

Tere!

Ilma koera nägemata on väga raske öelda, kas karva ajamine on nö. normaalsuse piirides või mitte. Kui koeral ei ole mingeid nahamuutusi ega päris karvutuid alasid, sügelust, väliskõrva põletikku ega käppade näkitsemist, korpasid, kõhu all punetust, naha paksenenemist ja/või tumenemist, siis tõenäoliselt ei ole tegu otseselt nahaprobleemiga. Sellisel juhul tuleb teil karva ajamisega leppida. Labradorid ajavad üldiselt suhteliselt palju karva.

Emastel steriliseerimata koertel mõjutab karvaajamist lisaks aastaaegadele ka innatsükkel. Kindlasti tuleb välistada kirbud, sest kirpude suhtes allergilisel koeral võib ka paari kirbu tõttu karv väga lahti olla.

Kui koer on juba kvalitteettoidul ja nahaprobleeme ei ole, siis toiduvahetust kindlasti ei soovita. Mida võiks juurde anda, on asendamatud rasvhapped õli või õlikapslina. Soovitan näiteks Coatexi või Viacutani. Enamasti nad mingil määral siiski aitavad karva kinni saada, aga kiiret ja väga tugevat efekti ei maksa loota. Vitamiinipreparaate ei soovita kvaliteettoiduel juurde anda, Te lihtsalt koormate koera organismi nendega üle ja võite pigem kasu asemel kahju teha.

Parimate soovidega,

Janne Orro
Loomaarst
Janne Orro Loomakliinik
Pikk 64 Tartu
tel 7400941
www.orrokliinik.ee

Märksõnad:

Tagasi