Koer kardab mingit eset
Koer kardab mingit konkreetset eset.

Muruniiduk, jalgratas, tolmuimeja vms. Siin on levinuim pőhjus kutsikaeas kogetud ehmatus vői šokk vői on keegi tahtlikult selle esemega koera hirmutanud. Probleemi lahendamiseks tuleb see ese teha koera jaoks meeldivaks. Vaja on kannatust, sest koer peab edenema oma valitud tempos.

Meie ülesanne on märgata koera huvi selle eseme vastu ja teda selle huvi eest kiita ja premeerida. Mul kartis koer muruniidukit - tőstsin muruniiduki kuurist välja, panin sinna peale peotäie maiust, läks mitu tundi, enne kui koer julges seda nuusutama minna. Siis ootas teda ees meeldiv üllatus. Järgneva nädal aja jooksul tegin seda harjutust iga päev. Koer hakkas juba ootama, millal muruniiduk välja vőetakse! Järgmine samm oli see, et panin niiduki tööle, ise seisin seal juures maiused käes. Koer "julges" minu juurde tulla, andsin talle maiust. Ta koges, et töötav muruniiduk ei tee talle midagi paha.

Selliselt harjutades läks paar päeva ja ta enam niidukit ei kartnud. Oluline on meeles pidada, et koera EI SAA SUNDIDA, ta peab omaalgatuslikult hirmuallikaga tutvuma.

Tagasi