Koer läheb keelatud kohtadesse
Koer ronib nt diivanile, kuigi ta ei tohi seda teha.

Tegu on koera loomuomase käitumisega, magamisasendiks otsitakse pehmem koht ja pőrandapinnast kőrgemal olles on ümbritsevast ka parem ülevaade.
Tuleb aru saada, et koer ei tee vahet diivanil, voodil, toolil jms ega saa aru, et diivanil lamamine on lubatud, voodil aga mitte. Kui kutsikal on lubatud nt diivani peal olla, hakkab ta seda oma territooriumiks pidama, sellisel juhul on raske teda ümber őpetada, see on loomulikult vőimalik, kuid vőtab üpris kaua aega.

Őpetamisel oleks tähtis tabada hetke, kui koer hakkab diivani peale minema ja sel hetkel teda keelata ja kui ta katkestab oma tegevuse, siis kiita ning anda maiust.
Kui kedagi kodus ei ole, vőib proovida kasutada täispuhutud őhupalle. Neid tuleks omavahel kinnitatuna panna nt diivanile, juhul kui koer üritab sinna hüpata, saab ta ebameeldiva kogemuse osaliseks. (Seda vőtet ei saa kasutada muidugi koeraga, kes on helitundlik vői paugukartlik). Enamus koerad ei roni mööbli peale, kui meile seal ruumi ei jätku seega vőib aidata ka lihtsalt "barrikaadi" paigaldamisest.

Tagasi