Küsimus:

Tere,

Meil on rottweiler, 1a., emane, kaalub ligi 40 kg.
Mureks on see, et koer oksendab juba poolteist nädalat. Kui sööb siis ei oksenda. Tähendab söök püsib sees, aga nagu vett joob nii oksendab. Kui joob vett peale sööki siis oksendab ka söögi välja, aga kui joob lihtsalt keset päeva vett (ja toit on juba seeditud), siis oksendab ainult selle sama vee välja.

Käisime temaga arsti juures ka. Talle tehti mitu röntgenpilti värvainega, et näha kuidas vedelik sees liigub. Arstide sõnul mingeid takistusi soolestikus ei ole ja kõik on korras. Andsime talle arsti kirjutatud rohtusid maoärrituse vastu, aga koer oksendab endiselt.

Kas oskate anda nõu, kuidas edasi toimida.

Tervitades,
Christine

Vastus:

Alustama peaks sellega, et selliste ägedate sümptomitega koera puhul on ülikeeruline, kui mitte võimatu, interneti teel mingit kasulikku nõu anda.

Soovitada võiks - kui pole juba tehtud - täisvereuuringut, samuti kõneleda oma arstiga, millist edasist käiku tema soovitab. Konsulteerida võiks (kui seda juba tehtud pole) Eesti Maaülikooli Loomakliiniku arstidega, ehk tuleks kaalumisel nt.kõhuõõne utraheliuuring ja seedetrakti endoskoopia.

Kas kontrastuuringu käigus ka söögitoru uuriti?  Katsetada võiks (lisaks edasisele tihedale koostööle oma loomaarstiga) koera söötmist-jootmist tihti ja väikeste koguste kaupa.


Tagasi