Koera ründe stsenaariumidRünde stsenaariume on üldkokkuvõttes neli ning olenevalt koerte suurusest ning rohkusest varieerub võimalik lähenemine:

  1. Teie koer ründab teist koera või inimest

  2. Teie koer ründab Teid

  3. Võõras koer ründab Teie koera

  4. Võõras koer ründab Teid

Oma looma puhul puudub tihti hirmufaktor, mis halvab meie mõtlemise ja kehaosad ning seega takistab ajutiselt liikumist ning tegutsemist, ning tagab optimaalsema käitumise.

Mida kitsamates oludes rünnak toimub, seda raskem on seda lahendada.

  • Ärge püüdke teha võimatut, ning mitte mingil juhul kitsastes oludes koerte kaklusele vahele minna.
  • Ärge mingil juhul kasutage koerte lahutamiseks hoope, erinevate loomade puhul tugevdab antud tegevus hoopis koera haaret ja tõstab võitlusindu selle asemel, et kaklust lõpetada.
  • Esimene kõige õigem tegevus on tagada enda ja teiste inimeste turvalisus. Võõrad ja lapsed koheselt ruumist või lähedusest eemaldada või käskida eemalduda.

Peame jällegi meeles, et koer tõlgendab Teie hääletooni ja kehakeelt, kui mõlemad on ärritunud ja agressiivsed on ka koera tõlgendus vastav.

Sellest tulenevalt:

Ära kasuta koera kontrollimiseks antud juhul tema nime ning ärritunud häält, karjumist- olenevalt koera iseloomu tüübist, tugevdab see sihiliku ründe puhul enamasti koera arusaamu ründe vajalikkusest (sina, kui tema karja liige õhutad teda tagant).

Võõra looma puhul tuleb mängu ka teadmatus looma minevikust, agressiivsuse tugevusest ja ründava koera omaniku kontrollist oma koera üle ning selle teadmatuse poolt loodavad lisaküsimused, mis takistavad tihti otsustamist.

Autor: Kärt Pingas, koerakuulaja


Tagasi