Koerad ja beebidMa pole väga põhjalikult laste ja koerte suhetesse süvenenud, aga see on tegelikult väga oluline teema. Üritan siin jagada Dogs and Babies blogi postitusteseeria “Magnetized babies” sisu olulisi punkte. Lugege ka kindlasti originaali, võibolla jääb teil midagi segaseks või tahate rohkem teada :)

Milline on laps, kes pole magnetiseeritud?

 1. Saab olla ja mängida koera kõrval nii, et ta koera ei näpi ega häiri. Koer naudib lapse seltskonda ja tuleb vabal tahtel tema juurde.
 2. Laps austab ka vanemas eas koera privaatsust.
 3. Armastab koeri vaatamata sellele, et ta neid pidevalt ei katsu.

Milline on koerte külge magnetiseeritud laps?

 1. Selline, kes ei suuda koertest eemale hoida ja on neist vaimustatud.

Miks see halb on?

 1. Lastel pole kuni 5 aastaseks saamiseni piisavalt enesekontrolli, et koera juuresolekul alati ohutult käituda.
 2. Laps võib tahtmata koera kiusata, koera kannatus katkeb (varem või hiljem) ja järgneb hammustus.
 3. Koerad tunnevad end mugavamalt laste läheduses, kes neid pidevalt katsuda ei ürita.
 4. Lapsed, kellel on lubatud ükskõik kuna minna perekoeraga mängima, lähevad ka võõraste koerte juurde, kes võivad lapsele ohtlikud olla.

Mida teha, kui laps juba koerte külge magnetiseeritud on?

 1. Kehtesta reegel, et koer ei ole puutumiseks.
 2. Leia oma lapsele huvitavaid tegevusi koeraga mängimise asemel.
 3. Ole alati valvel ja ära lase neid kahte üksteise lähedale. Kui nii peaks juhtuma, suuna laps rahulikult ja kindlalt mujale.
 4. Järelejätmatult koera juurde tahtev laps tuleks eralda koerast näiteks turvaväravaga või tee paus ja vii koer jalutama.
 5. Kiida last ja ütle talle, kui ta teeb midagi õigesti: jääb oma kohale, kui koer on lähedal või aeglustab liikumist koera läheduses.

Kuidas magnetiseerumist ennetada?

 1. Koera ja beebi vahel ei tohiks suhtlemist julgustada – ära lase lapsel koera katsuda ega pööra lapse tähelepanu koerale.
 2. Ole oma lapse jaoks huvitavam kui koer.
 3. Kui juhtub, et laps sirutab käe koera poole, libista oma käsi tema oma alla, et ta karvu kogemata ei kisuks. Kiida koera ja tõsta laps kaugemale.

Madeline toob hea võrdluse – sa ju ei pööraks tahtlikult väikese lapse tähelepanu teravatele nugadele ning hoiad alati lapse neist eemal. Ootad seni, kuni ta kasvab piisavalt suureks, et nendega korralikult ümber käia. Vaatamata sellele sa ei karda, et ta vanemas eas nugadega selle pärast oskamatu on, et beebina talle neid ei tutvustatud.

Loe siit pikemalt (inglise keeles): 1. osa, 2. osa, 3. osa, 4.osa

Autor: Jette Feigenbaum. www.tunnekoera.ee

Märksõnad:

Tagasi