Koerad oskavad loendada

Koerad on arvatavasti palju targemad kui enamus inimesi arvab, väidetakse värskes uurimuses.
Uurimistöö autorid on veendunud, et koerad oskavad loendada ning püüavad haukumise kõrguse ja intervallidega erinevaid sõnumeid edastada.

“Biheivioristid arvasid varemalt, et haukumise ainus eesmärk on tähelepanu saada. Uus uurimus aga viitab, et igal koeral on iseloomulikud haukumisviisid, millel on erinevad tähendused,” teatas ajakiri New Scientist.

Kui koer on omanikust lahutatud, kasutab ta tavaliselt üksikuid kõrgetoonilisi haugatusi, võõraste lähenemisel või uksekella helina peale hauguvad madalamalt ja kähedamalt, mänguhaugatused on kõrged ja ebaühtlaste vahedega, selgitab USA teadur Sophia Yin ajakirjas.

Mõne teadlase arvates oskavad koerad ka loendada.

Robert Young Brasiilia Paavstlikust Katoliku ülikoolist katsetas seda teooriat 11 krantsi peal.
Loomadele näidati maiustustekuhjakesi, misjärel need varjati ekraaniga ning osast kuhjadest võeti komme ära või pandi juurde, osa jäeti puutumatuks.

Kasvanud või kahanenud kuhje vaatasid koerad palju kauem kui neid, mis olid jäänud muutumatuks. Teaduri väitel näitabki see, et nad pidid uuesti loendama, sest endine summa ei vastanud enam tegelikkusele.

Youngi arvates võib loendamisvõime pärineda koera eellastelt huntidelt, kellel tuli teada, kui palju rivaale ja liitlasi neil oma karjas on.

Märksõnad:

Tagasi