Küsimus:
Tere,

meil saksa lambakoer, 7a., emane, steriliseeritud, sööb üksnes Hill´s sensitive stomac toitu, kuid aeg-ajalt hakkab järsku oma karvu toas lakkuma, õues rohtu sööma, et oksendamist esile kutsuda.

Suurem mure see, et aeg-ajalt lööb kõhu lahti (nagu vesi), siis vaja iga 2 h järel õue joosta. ja nii umbes pool päeva, loiuks ei muutu, teinekord kõht koriseb. Kui kõik välja lastud, taastub endine elurütm.

Kas saaks kuidagi tema kõhuprobleeme leevendada, tean, et sakslastel ongi kõht üks nõrk koht?

Tervitades,
Kristiina

Vastus:
Võiks üritada mõelda, kas kõhulahtisuse episoodidele ei ole eelnenud mõnd toiduvahetust, mingi maiuse/toidujäägi andmist, millegi söömist õues. Tundlikuma seedetraktiga loomadel võivad eelmainitud asjad kindlasti kõhu lahti lüüa.

Kas koeral on muidu enesetunne korras ja parasiiditõrje regulaarselt tehtud? Kui vastus jaatav ja ka mingit kõrvalekallet menüüst pole (s.t. koer on 100% kindlusega ainult oma kuivtoitu saanud), siis võiks katsetada ettevaatlikult ja järk-järgulise üleminekuga teisi tundlikuma seedimisega koertele välja töötatud valmisdieete, samuti ei teeks ilmselt paha probiootikumide kuur.

Kui see samuti tulemusi ei anna, tuleks pöörduda (eelistatavalt ka seedetrakti probleemide e. gastroeneteroloogiaga rohkem kodusoleva), et kontrollida koera üldist tervislikku seisundit ja teha uuringuid (võimalik, et näiteks vereanalüüsid, kõhuõõne röntgen- ja/või ultraheliuuring  jms.), et üritada välja selgitada probleemi algpõhjus - näiteks mõne toitaine talumatus, soolestiku imendumishäired, pankrease e. kõhunäärme talitluse häired vms.
Märksõnad:

Tagasi