Mis see on ja milleks see vajalik peaks olema?

Massaaz rahustab koera, mőjutab teda psüühiliselt ja füüsiliselt, vähendab stressi, leevendab lihaste jäikust, aktiviseerib lihaseid, parandab ainevahetust, eemaldab organismist jääkaineid ja tőstab koera üldist kehalist sooritusvőimet. Samuti parandab ta kontakti omaniku ja koera vahel.

Millal ei tohi masseerida?

Siis kui tegu on venituste, rebenditega, pőletikuga (ka kőrvapőletik!), paistetusega, kőhulahtisuse/seedehäirete korral,kui koer on haige, tiine, jooksuajal, kui koeral on südamehaigused vői reuma.

Enne kui alustad masseerimist.

Kuna massaaz kiirendab ainevahetust vőib koeral massaazi ajal tulla kakahäda, seepärast on oluline lasta tal oma hädad enne massaaþiga alustamist ära teha.

Millal masseerida?

Massaazi eesmärk vőib olla erinev, rahustav vői aktiivsust tőstev. Enne mitmesuguseid vőistlusi, eriti agilityt, soovitatakse koera massaaziga ettevalmistada, kasutades aktiviseerivat massaazi, peale vőistlusi jälle rahustavat.

Ettevalmistamine massaaziks.

Hoolikalt tuleb teha lihaste soojendus, selleks masseeritakse ja muditakse koera nahka, seejärel labakäega ringjaid liigutusi tehes őrnalt kogu keha.

Koerte massaaþ

Massaazitehnika.

Massaazi tehakse rahulikult ja kőik liigutused sooritatakse suunaga südame poole. Masseeritakse loomulikult ainult lihaseid, mitte luustikku.

Käte kasutamine:

1) Pöial                         Koerte massaaþ

  • Masseerides tuleks pöialt hoida sirgena.

  • Pöialt kasutatakse eriti väikest kasvu koerte massaazis

  • Käpapadjandite masseerimisel.

2) Sőrmeotsad         Koerte massaaþ

  • Sőrmed hoitakse koos

  • Kasutatakse igas suuruses koerte massaazis

3) Pöial + sőrmeotsad                                    

  • "Kőhnade" koerte masserimisel

  • Väikes kasvu koerad

  • Jalgade masserimisel

4) Käelaba

  • Sőrmed koos                                                  

  • Ka suurt kasvu koertele

Őige masseerimise järjekord: rahustav massaaz.

1. Mokad ja igemed. Kui tegu väiksemat kasvu koeraga, masseeritakse korraga mőlemalt poolelt, suurt kasvu koeral kumbki pool eraldi. Kasutatakse pöialt+sőrmeotsi.

Koerte massaaþ

2. Pősed. Masseeritakse sama moodi nagu mokki ja igemeid.

Koerte massaaþ

3. Kőrvad. Kőrvadel asub palju närvi- ja akupunktsioonipunkte. Üldjuhul koerad naudivad kőrvade masseerimist. Masaazi alustatakse kőrva juurelt, seejärel masseeritakse kőrvalehed. Kőrvalehti masseeritakse sőrmeotstega, hoides kőrvalehte sőrmeotste ja pöidla vahel, ringjate u 3cm läbimőőduga liigutustega.

Koerte massaaþ

4. Kael. Kuna see on tavaliselt kőige enam lihaspinges olev koht, alustatakse kaela massaazi kaelalihaste soojendusega. Alustuseks muditakse/tőstetakse nahka, väikestel koertel mőlemalt küljelt korraga, suurtel kumbki eraldi. Masseeritakse kaela külgi, mitte selgroogu!

Koerte massaaþ Koerte massaaþ

5. Esikäpad. Kőigepealt masseeritakse pöidlaga käpapadjandid, seal asub palju närvi- ja akupuktsioonipunkte, (Vastab inimese tallaalusele) enamjaolt see koertele ei meeldi.

Koerte massaaþ

Seejärel masseeritakse sőrmeotstega käpapadjandite ja varvaste vahelist nahka.

Koerte massaaþ

Lőpuks masseeritakse kogu jalg, liigutused tehakse südame suunas. Kaenla alt ei masseerita!

Koerte massaaþ

6. Tagajalad. Masseeritakse sama moodi nagu esimesigi, kuid tähelepanu tuleb pöörata reielihastele, neid vőiks kauem masseerida.

Koerte massaaþ

7. Selg. Selga masseeritakse mőlema käega korraga. Masseeri ainult lihaseid, tősi küll, seljal neid palju polegi. Tähtis masseeritav koht on selgroo viimased lülid enne sabajuurt, seal esineb koertel tihti seljahaigusi. Ka saba vőib kergelt masseerida.

Koerte massaaþ

KÄPPADE PAINUTAMINE / VENITAMINE.

Sooritatakse PEALE pőhjalikku massaazi, kui lihased on soojad! Venitusharjutusi sooritatakse kőigepealt tagumiste, siis esikäppadega. Jälgi, et koera selg oleks harjutuste ajal sirge! Käppasid liigutatakse ette-taha, mitte mingil juhul külgedele.

Tagajalad. Kőigepealt painutatakse tagajalga tahapoole. Ühe käega toestatakse koera selja pealt, teise käega painutatakse jalga suunaga üles ja taha.

Koerte massaaþ

Esikäpad. Esikäppade venitus sooritatakse samamoodi. Vaata piltide pealt käteasendid ja ära unusta teise käega toestamast koera selga.

Koerte massaaþ

 

 


Tagasi