Koerad õpivad omanike üllatuseks kergelt maiasmokkadeks. Kui ükskord toit ei maitse, lisab omanik sellele maiuspalu ja järgmisel korral ongi juba mõttetu üritada koera sööma saada tavalist kuivtoitu.

Ära lange lõksu, vaid paku koerale kaks korda päevas süüa ja jäta toidukauss ette korraga vaid 15 minutiks. Kui koerale ei maitse, siis pakutakse talle toitu alles järgmisel toidukorral. Kõik koerad ei armasta siiski igasugust kuivtoitu, nii et võid proovida mõningaid alternatiive, kui esimene pakutav koera meele järgi ei ole.

Kõik vahenäksimised tuleb ära jätta paksenemise vältimiseks ja põhitoidu maitsvuse lisamiseks (silmas peetud ilmselt: nälg on parim kokk).

Kuivtoitu tuleks anda niisutatuna või rohke veega. Kuivtoit imeb endasse nii palju vedelikku, et kui seda pole toidu juures, siis toit imeb endasse maovedeliku ja võib põhjustada tõsiseid maohaavandeid. Siiski võib osa kuivtoidust anda mõnikord kuivana, kuna toidu närimine on kasulik hammastele.

Teine põhjus koera toidust keeldumisele võib olla allergia või ülitundlikkus mõnele ainele. Paljudki koerad ei taha intuitiivselt süüa sellist toitu, mis sisaldab aineid, millele nad on allergilised.

Üldisemad allergiat põhjustavad ained on: loomaliha, piim, pärm, mais, maisiõli, sealiha, kalkun, kanamuna, kala, kalaõli ja nisu. Need võivad põhjustada kroonilisi kõhuvaevusi, kõhulahtisust või gaasivaevusi, nahaprobleeme, maksa- ja neeruhaigusi, jämesoolepõletikke, kaalumuutusi või kroonilist väsimust ja apaatiat.

Kui su koer kannatab mingi kroonilise vaevuse all, kontrolli toidupaki sisalduse kirjelduselt, kas mõni eesmainitud ainetest on esindatud ja proovi umb. kuu aja jooksul toitu, mis ei sisalda nendest ühtegi. Kui ilmingud kaovad, proovi tasapisi lisada need ained uuesti menüüsse, et saada selgust, milline aine põhjustab allergiat.

Muud allergeenid on: herned, oad, pähklid, krabid, karbid, austrid, greip, ananass, tomat, spargel, lillkapsas, seened ja maitseained.

Koerad võivad pidada mõnikord paastupäevi ilma, et neile sellest mingit kahju tekkiks.

Tervele koerale pole mõtet mingeid korrapäraseid paastupäevi tekitada. Kui koeral on kõhulahtisus, peetakse ta ühe päeva paastul enne kui alustatakse toitmist algul riisi keeduveega ja riisiga ning lisades sellele järgnevatel päevadel rasvatut liha, kala või kodujuustu. Kui kõht juba kannatab, siirdutakse tasapisi tavapärase koera toitmise juurde kuivtoiduga.

Autor: J. Leinonen Tõlge:K. Roosaar

Märksõnad:

Tagasi