Kuidas õpetada koera ujuma

Koer ei pruugi intuitiivselt ujuda osata, isegi kui ta on vetelpäästjate tõust, kuid enamasti õpib ta selle kunsti kähku selgeks.

Kindlasti leidub koeri, kes vett nähes sinna sisse sööstavad ning otsemaid ujuda mõistavad, kuid ülejäänuid tuleb alguses pisut julgustada ja õpetada. Kasulik on alustada õppetundi veekogus, kuhu saate minna koos sõbraga. Koos teiega tunneb ta ennast kindlamalt.

Võtke kaasa mõni veekindel lemmikmänguasi ja pisut koeramaiust tema ergutamiseks. Kui koer ei taha algul sugugi vette minna, võite teda premeerida juba selle eest, kui ta käpad vette paneb. 

Hoidke looma rihma otsas ja meelitage ta mänguasjaga madalasse vette. Võite teda rihmast tõmmata, kuid tehke seda eestpoolt, mitte küljelt, et ta ei kaotaks tasakaalu. 

Kui koer jõuab vette, kus tal jalad põhja ei ulatu, võite teda algul kätega tagumiku juurest toetada, kuni ta taipab, kuidas kasutada vees oma käppasid. Jälgige, et ta kasutaks kõiki nelja käppa. 

Kui koer kardab, harjutage teda veega tasapisi, julgustades ja kiites. Üks õppetund ei tohiks kesta üle 10 minuti. 

Kasu võib olla ka sellest, kui võtate esimesele suplusele kaasa mõne koera, kes juba oskab nautida veemõnusid.  

Lühikeste jalgadega koeratõud suudavad ujuda ainult lühikest maad. Paljud buldogid ei oska üldse ujuda. Kui võtate vähese ujumisoskusega sõbra paati, kasutage koerte päästevesti. 

Meisterujujat ei saa tõenäoliselt väikesest kutsikast või vanast loomast, samuti ülekaalulisest, väga paksu kasukaga, tömbininalisest või suurepealisest koerast.

Allikas: Targu Talita

Märksõnad:

Tagasi