Küsimus:


Tere

Koeraks on 8 kuune Kaukaasia lambakoer. Viimasel nädalal on koera pähe tekkinud kahtlane kollakat värvi kärn. Paikneb just pea peal mõlemal pool kõrvade lähedal, et otse keset pead ei ole, vaid kahel pool äärtes.
Esialgu arvasime, et on katki, aga tundub siiski midagi muud. Vahel koer sügab sealt. Kas oskate nõu anda, milles probleem. Äkki on varem ka teie poole taolise probleemiga pöördutud.

Parimat
Indrek

Vastus:


Kärna tekkepõhjuseks on ehk kõige tõenäolisemalt just sügamine, sügeluse põhjustajaid aga võib olla erinevaid - välisparasiidid, väikesed nahavigastused, allergia.

Esmaabiks on alati sellistel puhkudel koerapoolse kahjustatud piirkonna töötlemise takistamine - sügamise ja lakkumise ärahoidmine , vajadusel (leemendava nahapõletikuala korral eriti paksu ja pika karvaga koertel) kahjustatud piirkonnast karvade pügamine ja siis ala puhastamine desinfitseerivate lahustega, näiteks kloorheksidiini isotooniline lahus, kaaliumpermanganaadi heleroosa lahus vms.

Sügeluse algpõhjuse väljaselgitamiseks ja eemaldamiseks tasuks esmalt teha loomale korralik välisparasiitide tõrje (kirbu- ja puugivastase preparaadi manustamine), seejärel pöörduda konsultatsiooniks nahaprobleemidega tegeleva loomaarsti poole.

Märksõnad:

Tagasi