Küsimus:

Tere

Kas oleks põhjust muretsemiseks?

Meie peagi 5 kuuseks saav berni karjakoera kutsikas pissib ainult oma õues. Mida arvata kui kutsikas hoiab pissimist tagasi? Täna näiteks käisime kutsikakoolis ( siseruumis ), pärast seda sõitsime autoga ja käisime jalutamas - kokku ca 5 tundi ja pissis ta alles siis kui koju jõudsime. Teeme igapäevaselt umbes paaritunniseid jalutuskäike ja oleme märganud seda juba varem, et koduaiast väljaspool ta ei pissi mitte kunagi.

Parimat
Sigrid 

Vastus:


Tere,

Vabandust, et vastus viibis. Koer on kindlasti juba hakanud normaalselt pissima ????

Kutsikatega juhtub sageli nii, et tahavad pigem koduhoovi või suisa koju tuppa pissida. Eriti kui neid on harjutatud lapi peale häda tegema, nad on selle eest kiita saanud ja on nüüd väga hästi ära õppinud, et lapi peale häda tegemine on kiiduväärt tegevus ja selle eest saab ka preemiat.
Teine põhjus, mis tahavad teha koduaeda või tuppa, on see, et niiviisi on turvalisem.

Häda tegemine vajab teatud keskendumist ja see võib olla väljaspool koduaeda keerulisem. Kui kutsikas juhtumisi teeb oma häda väljaspoole koduterritooriumi, siis tasuks teda selle eest kiita. Samas pole ka häda midagi, kui ta eelistabki pissida koduaeda.

Tähtis on vaadata, kas ta on muidu kuidagi ebakindel või kartlik. Sellised koerad ei julge väljaspool koduaeda hädasid teha ja sellise ülemäärase kartlikkkusega tuleks kindlasti tegeleda.
Sain aru, et käite kutsikakoolis. Sealne juhendaja oskab kindlasti hinnata, kas kutsikas on kartlik või mitte ja kui asi tõesti kartlikkuses on, siis teid juhendada või vastava spetsialisti poole suunata.

Tervitustega
loomaarst Tiina Toomet

 

 


Tagasi