Küsimus:

Lugupeetud loomaarst!

Palun väga Teie abi. Nimelt sööb (lausa varastab) kõikvõimalike riideesemeid meie 9-kuune kutsikas. Kindad, sokid, salvrätid- kõik läheb kõrist alla. Ära ei anna - saab kole tigedaks. Siis käime ja otsime järgmine päev, kas tuli ikka välja. Vähe sellest, närib kõike, mis ette juhtub.

Söödame koerakrõbinatega, saab pidevalt konti, lisan toidule liha-ja kanapuljongeid, saab juurvilja, annan kaltsiumi tablette- ei oska rohkem midagi talle pakkuda. Mängimiseks on tal ka üks jäme punutud köismänguasi. Siit küsimus: kas tal on mingite ainete puudus, et ta niisugune „kaltsu sööja“ on?

Ja veel teinegi küsimus. Millises vanuses oleks kõige parem aeg see “noormees“ kastreerida? Ta on päris iseka olemisega ja välgutab tihti oma hambaid. Olen kuulnud, et see teeb looma rahulikumaks.

Ette tänades Helja

PS Eelmine koer oli ka rottweiler, väga leplik ja sõbralik. Elas 14,5 aastaseks.

Vastus:

Tere,

Teie koera probleem ei ole veterinaarne, vaid pigem käitumuslik. Soovitaks ilmtingimata pöörduda mõne „koerakuulaja“ poole.

Juba see, et ta asju käest ei anna ja tigedaks saab, paneb muretsema, mis saab siis, kui on täiskasvanud koer ning juhtub midagi, mis talle ei meeldi. Ilmselt vajab ta nii tegevust kui disipliini. Ainepuudust siin küll süüdistada ei saa.

Kastreerimine ei ole paha mõte, kuid see ei ole mingi imerohi isekuse ja rahutuse vastu. Kõigepealt kindlasti kuulekusekoolitus (sellega oletegi juba hiljaks jäänud, aga parem hilja kui mitte kunagi) ja siis kastratsioon. Aastavanust koera võib juba lõigata küll.

dr. Tiina Toomet


Tagasi