Mida teha kui koer haugub pidevaltNojah, kõigepealt tuleks mõista, et haukumine on koera jaoks loomulik. Koer haugub, et oma karja hoiatada vői siis lihtsalt suurest igavusest ning sellest tulenevast stressist ja närvilisusest. Koeraomanike jaoks muutub haukumine tavaliselt probleemiks siis, kui koer käsu peale vait ei jää.

Aga selleks,et koerale őpetada käsklus “Tasa”, tuleb talle őpetada kőigepealt käsklus “Haugu” vői “Hääl”. Mőlemaid käsklusi on őpetada äärmiselt lihtne, eks igaüks teab, millises olukorras ta koer kőige kergemini haukuma hakkab – ütleme siis samal ajal nt “Hääl” ja nö kiidame takka. Kui siis haukumise ajal ütleme “Vait” ja kui koer kasvői sekundiks lőpetab, pistame talle kiiresti maiuse suhu, ise samal ajal teda kiites.

Ma arvan, et koer őpib need seosed küllaltki ruttu. Kui see “Tasa” ikka kohe kuidagi kohale ei taha jőuda, vőib proovida kasutada veepritsi (veelevőib lisada äädikat vői sidrunit, et maitse kehvem oleks, loomulikult ei tohi siis seda vedelikku silma sattuda!). Ütleme koerale “Tasa” ja kui ta ei reageeri, pritsime talle vett suhu, kiidame ja anname maiust.

Muidugi veepritsi tuleb alati kasutada nii, et koer seda meie käes ei näe, ega tea, et see karistus just meilt tuleb.


Tagasi