Mida teha kui koer sööb väljaheiteid?Väljaheidete söömine ehk koprofaagia


Sellise käitumise kohta on mitmeid erinevaid arvamusi.
Osad koerakasvatajad arvavad, et tegu vőib olla kutsikana őpitud käitumisega - kutsikas nimelt näeb, et ta ema sööb kutsikate väljaheited ära ja/vői őpib sellist käitumise oma peremehelt. Seepärast soovitatakse sellise probleemi ilmnemisel koristada kutsika/koera väljaheited ära nii, et tema seda ei näe.

Pőhjus vőib olla ka mingi toitaine puuduses, näiteks arvatakse, et koprofaagiat esineb rohkem koertel, kelle söödas on palju viljatooteid ja kelle sööt on süsivesikuterohke. Kuna koera soolestik on suhteliselt lühike, ei suuda organism kőiki vajaminevaid toitaineid omastada, väljaheide on toitainerikas ning koer hangib omale vajalikud ained väljaheiteid süües. Kuuldavasti on paljusid koeraomanikke aidanud koerale purustatud ananassi söötmine.

Tervise aspektist vaadates vőib põhjuseks olla ka:
- siseparasiidid (solkmed - eriti kutsikatel)
- soolestiku bakteriaalsed muudatused (aitab B-vitamiini, seleeni, E-vitamiini ja Tehobacteri lisamine toidu hulka)
- kilpnäärme talituse häired, sellisel juhul on toitainete omastamine häiritud ning väljaheited sisaldavad rohkelt toitaineterikkaid seedimata aineid.

Tegu vőib olla ka tähelepanu välja kutsumisega - koer teab, et sellisele käitumisele reageeritakse. Ka negatiivne tähelepanu on tähelepanu! Sellisel juhul peaks koera aktiviseerima, kui tabada antud tegevuselt, juhtida ta tähelepanu mujale ja pakkuda talle toredamat ja huvitavamat tegevust.
Peab olema küll ettevaatlik, et ta ei hakkaks neid kahte asja omavahel seostama - hakkan kakat sööma, minu juurde jookseb peremees kes hakkab minuga mängima.

Kui tegu on őpitud käitumismudeliga, vőib aidata ka see kui toidule lisada komponente, mis teevad väljaheite pahamaitseliseks.


Tagasi