15. augustil kella 14.30 paiku helistas Lääne Prefektuuri korrapidaja Varjupaikade MTÜ Pärnu kodutute loomade varjupaika ning teatas loomapiinamisjuhtumist Rapla vallas. Varjupaigast kohale sõitnud valvemeeskond leidis eest raskete vigastustega shnautserilaadse koera Maximuse, keda naabrite sõnul oli tema omanik peksnud.

Loomal olid lisaks värsketele vigastustele näha vanemad mädanevad haavad, milles pesitsesid vaglad. Samuti oli loom alatoidetud ning nõrk. Koer transporditi Pärnu kodutute loomade varjupaika, kus loomaarstid tegelesid üle kolme tunni üksnes tema haavade puhastamisega.

Veterinaar Aivi Org ütles, et koera seisund on kriitiline. "Looma kehal on näha ilmselged terava esemega tahtlikult tekitatud vigastused. Tema koed on nekrootilised ja välistada ei saa kolju- ja käpaluumõra," kirjeldas loomaarst Maximuse vigastusi. Vereproov peaks arsti sõnul andma vastuse, kas kudede lagunemise tagajärjel tekkinud mürgid on jõudnud kahjustada ka siseorganite tööd.

Lääne Prefektuuri Rapla Politseijaoskond alustas kriminaalasja looma julma kohtlemise paragrahvi alusel. Seaduse kohaselt võib kohus sellise teo eest karistusena mõista rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse ning lisakaristusena loomapidamisõiguse äravõtmine kuni viieks aastaks.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Triinu Priksi sõnul riivab selline uskumatu julmus ja looma abitusse seisundisse jätmine otseselt inimeste õiglus- ja turvatunnet. "Me ei saa käsitleda Maximust kui järjekordset vigastatud looma, vaid oluline on anda ühiskonnale selge sõnum, et selline julm käitumine ei saa olla aktsepteeritav," rõhutas Priks selgitades vajadust sellest juhtumist avalikkust teavitada.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi sõnul tehakse nende organisatsiooni poolt kõik endast olenev, et koer saaks parima kohtlemise osaliseks. "Me täname Rapla politsei töötajaid Erik Jõesaart, Arto Durejkot ning Alar Smirnovi, kes juhtumiga tegelesid ning kohapeal meie töötajatele igati abiks olid," tõi Priks esile head koostööd.

2007. aastal loodud Varjupaikade MTÜ koondab kuus kodutute loomade varjupaika üle Eesti: Pärnu, Läänemaa, Viljandi, Virumaa, Võru ja Valga. Aastas pakutakse lühema-või pikaajalisemat peavarju enam kui 3000-le loomale.

Video Maximuse toomisest leiab meie kodulehelt: http://www.varjupaik.ee/#!maximus/cx4q

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.