Küsimus:

Tere,

Minul jutt järgmine. Meil 4 aastane SLK, eelmise aasta lõpus ta kuidagi libastus toa põrandal ja lõi ilmselt oma tagumise käpa vastu metallist lauajalga ära, natuke lonkas ja siis kõik korras jälle. Aga nüüd on tekkinud selline probleem, et kui ta nüüd päev otsa saab õuest joosta ja veel keegi talle toigast viskab, siis õhtul ei saa koer enam istuma ja lamama minna normaalselt.

Ta kõigepealt käib väga pikalt ringi ja otsib kohta ja õiget asendit, siis toetab esimeste käppade peale ja siis tõstab tagumiku üles, et järsult end lamama lasta.
Kas võib olla sellel mingi seos selle kukkumisega või on põhjus milleski muus. Sest düstplaasia pildid tehtud olid AA/22.

Ette tänades ja vastust ootama jäädes.

Eda

Vastus:

See probleem on liiga kaua kestnud, et loota iseparanemisele. 4 aastane koer on ka liiga noor selleks, et olukorda vanadusest tulenavate liigesehädadega seletada ja loom lihtsalt kergemale koormusele (ei mingit jooksmist toika järel) ja valuvaigistitele määrata. Soovitaksin kindlasti ortopeediaga tegeleva loomaarsti jutule minna. Üldülevaatus ja röntgenpilt tuleks ära teha.

dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi