Küsimus:

Tere!

Minul on selline mure, et mul on 6 aastane isane koer, kes on seguvereline ning jahikoer. Kahtlustasime siin, et koeral on kärntõbi kuna ainult sügas ja sügas, siis panime talle rohtu ja hakkas paremaks minema, aga siis jälle sügades läks see tagasi, kui enam ei süga nii palju. Kuid koeral on halvenenud silmanägemine 1 kuu jooksul, selline sinakas läige on silmadele tulnud.

Koeral on alati olnud väga hea silmanägemine ning lõhnataju. Alati kui keegi koju tuli nägi ta juba kaugelt ja tuli vastu, kuid nüüd ei näe enam isegi kui keegi süüa annab. Kuid nüüd on kuidagi tal ka eluvaim kadunud.

Plaanisime koerale operatsiooni ka teha, et ei läheks jooksma, kui emastel koertel hakkab jooksuaeg. Hetkel on ta meil toakoer kuna koertel oli jooksuaeg, ning nüüd ka kuna silmanägemine on halvenenud siis ei saa üksi siiski välja lasta, sest võib muidu jääda auto alla. Lihtsalt tahaks ka teada, kas oleks võimalik või lootust, et mu koeral saab silmanägemine korda?

Ettetänades,

Christianne P

Vastus:

Tere.

Soovitan Teil kindlasti minna koeraga silmaarsti juurde, sest kirjateel ei saa kahjuks öelda, kas silmanägemine saab korda või mitte. Tiina Toometi Kliinikus võtab vastu loomade silmahaigustele spetsialiseerunud loomaarst Ülle Kell.

dr. Angela Tiivel

 

 

Märksõnad:

Tagasi