Küsimus:

Tere lgp, targad!

Nimelt mul miski probleem oma saksa jahiterjeriga! Koer on 2,5 a sööb ainult kvaliteettoitu ja üsna palju toores,t muidu ilusti terve, rõõmus ja jõuline, karv läigib!

Probleemid tekivad temaga jahil olles! Olen täheldanud, et peale 3h koer justkui kustub ära hakkab tuigerdama tekib meeletu nõrkus, istub maha ja ise edasi ei tule - justkui hakkaks surema, ühesõnaga patarei täiesti empty!

Samas võhma on tal väga palju, koer elab aastaringi õues ja sööb kenasti 2x päevas, olgu öeldud, et ei ole miskit ülekaalu pigem võiks olla gramm jämedam kuigi on kenasti kaalus 9 kg ringis ja võrdluseks on teine koer
kõrval, kes küll pisut noorem, aga sellel ei väljendu mingit nõrkust peale 3h jooksmist, pigem on sellist nägu, et kas saab veel 3h joosta!

Koeral ei ole olnud mingeid traumasid ega midagi. Tänud abi eest

Vastus:

Tere!

Kui koer on varasemalt jaksanud rohkem kui 3h nagu teinegi koer ja nüüd lähiajal väsib kiiremini, siis on põhjust arsti poole pöördumiseks ja lasta koer üle vaadata.

Kui aga loom on kogu aeg nii teinud, siis on tõenäoliselt põhjus selles, et loom erutub üle, vererõhk tõuseb liiga kõrgele, organismi hapniku tarve tõuseb aga hingeldades ei suudeta organismi siiski piisava hulga hapnikuga varustada jne.

Sellisel juhul ei tohiks koeraga järjest nii kaua tööd teha või viia vahepeal nt. autosse rahunema.

dr. Angela Tiivel

 

Märksõnad:

Tagasi