Küsimus:

Tere!

Meie väikesel 2.3 kg kaaluval karvasel sõbral (10 kuud vana) avastati struviidi kristallid uriinis. Ja kui ma hästi mäletan, oli happesus uriinis 6,5 asemel 8 (loodan, et midagi segi ei aja). Öeldi, et see olla ikka väga kõrge. Tehti ka korralik vereproov  mis näitas, et suuremat põletikku organismis ei ole.
Arst arvas, et ka neerud töötavad kenasti, kahjustusi ehk veel struviidikristallidest ei ole.

Määrati ravitoit 6 kuuks (Struvite Management). Kahjuks koer keeldub neid söömast. Neli päeva käis ja nuusutas krõbisid ja lahkus kausi juurest pettunult. Võttis kaalust alla veidi üle 200 gr. Helistasin loomaarstile oma mures. Soovitas juurde osta struviite lahustada aitavat konservi. Nüüdseks olemas ka see (Hills c/d), Panen krõbinad likku veega ja siis segan saadud massi konserviga.

Suure meelitamisega on koer nõus sööma saadud segu vaid 1x päevas, kogus oluliselt väiksem päeva normist....

Lisaks peaks saama pastat Uro-Pet 2x päevas peale sööki ja tabletti Synoquin (1, 5 tabletti päeva jooksul). Neid peaks ta saama peale sööki 2x päevas. Sööb ta ju vaevu 1 kord, seega saab ka rohtu 1x.

Kaal langeb tasapisi endiselt. Kardan, et loom on 6 kuu pärast nähtamatu :(, samas adun selgelt vajadust raviks struviitide vastu. Kogemustega koerakasvatajad räägivad, et väikestel koertel on kange iseloom ja nad nö kangutavad perenaist. Kui vaja võin tema tervise hüvanguks ka kange olla, aga kust läheb piir,?

Mida teha? Kas on mõni toiduaine, mille lisamine muudaks toidu koerale vastuvõetavamaks ja samas ei pärsiks ravi?

Kui kaua võib üks väike koer ilma söömata olla? Leidsin Royal Canini toodetud kuivtoidu (uriini happesuse tõstmiseks). Pakilt lugesin, et piisab 2 kuu ravist.  Milline on Teie arvamus kogu asja kohta?

Vastus:


Kindlasti  tasuks proovida äkki maitseb koerale mõne teise firma struviitide lahustamise toit. Erinevates loomakliinikutes on saadaval peale Hill`si ja Royal Canin`i veel mitmeid antud probleemi puhul sobivaid kuivtoite ja konserve, usun, et midagi talle neist ikka sobib. Vastavalt olukorrale peaks loom sööma spets toitu 2-7 kuud. 

Kui uriini pH on saadud normi ja uuringute käigus ei tuvastata enam kivide olemasolu, siis võib ka jätkata nii, et mõned kuud määrata paari nädala tagant uriini pH. Sel ajal ja ka edaspidi peaks koer ikka sööma oma eale vastavat täisväärtuslikku koeratoitu (muidugi võiks üritada ka ravitoitu tavatoidu sisse segada) , maiustused pole lubatud. Lisaks on soovitav pool aastat Uro-Pet pastat kasutada. Ei tea, mis sööki Teie koer enne selle probleemi algust sõi, aga igaljuhul ei tohiks seda talle tulevikus enam anda.

dr. Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi