Küsimus:

Tere!

Koeral on mõlema külje peal sellised laigud, kust on hakanud karv maha tulema. Tõenäoliselt ka sügeleb, sest ta sügab oma külgi mööda hekki.

Sügamist märkasin umbes aasta tagasi aga siis karva ei tulnud. Kohalik vetarst soovitas teepuuõli. Olen seda kasutanud umbes kuu aega, mingeid muutusi pole näha. Kas teepuuõlist on kasu ja millega võib üldse tegu olla? Muid haigusnähtusid koeral ei ole. Koer on 5 aastane segavereline rotikas.

Kas võib nt. tegu olla vale toitmisega? Annan talle hommikul mõned peatäied krõbinaid piimaga ja õhtul saab koerakonservi Amigos, natuke leiba-saia lisaks. Iga päev anna hammaste profülaktikaks 1 Dentasticki pulga. Paar korda nädalas saab toorest konti. Alates aprillist kuni oktoobrini kasutan puukide vastu Frontlinei, kirpe ei tohiks siis ka olla.

Sooviksin Teie arvamust, et siis juba edasi tegutseda.

Ette tänades
M. Eensalu

Vastus:

Kui sügelus on laialdane, siis teepuuõliga määrimisel küll mõtet ei ole, vaid peaks ikka katsuma kindlaks teha sügeluse põhjuse.

Koertel on 3 põhilist sügelusepõhjust: parsiidid ja/või kirbuallergia, toiduallergia ning tolmuallergia. Seega vale toitumine võib põhjuseks olla küll. Seda aga ei saa pelgalt kirjale tuginedes kindlaks teha, sest teadmata on mitmed komponendid teie koera toidus.

Näiteks, missugust valku sisaldavad krõbinad või Amigos koerakonserv. Piim võib allergiat põhjustada, samuti loomavalk (kont). Kirbuallergiat ei saa kunagi päriselt välistada, isegi kui koer saab korrapäraselt (1 x kuus) kirbuvastast spot on-i.

Seega tuleks ikkagi loomaarstiga nõu pidada ja vajadusel ka mõned uuringud teha (nahakaabe ja tsütoloogiline uuring)

dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi