Küsimus:

Tere.

Mure selline, et mul on aasta ja kahe kuune emane argentiina dogi. Paar kuud tagasi hakas mure sellega et ta hakkas ennast näksima. Esimest vasakut käppa, tagumist parematt käppa ning kõhu alt, rindade lõpu ja suguelundi piirkonnast ning lakub end ka kaka augu piironnast nii et mõnikord on sealtgi punane.

Tagumik on alatihti märg. Hetkel on tal jooksu aeg aga lakub end ka siis kui jooksuaega ei ole.

Lakub ja näksib enda käppasi ja kõhualust nii palju, et kõik mis sinna alla jääb on läbimärg. Ta satub oma näksimisega nii hoogu, et ta võib seda tund aega järjest teha. Kui tal ennast näksida

ei luba, siis hakkab näksima näiteks tekki või midagi muud mis ette jääb.

Mõnikord on hakanud näksima ka mu kätt, näksimine käib siis esihammasteha ja õrnalt. Käpad mida ta näksib on kerge punaka tooniga, samuti ka kõhualune. Koer sööb barf toitu ehk siis toortoitu. Sööb korralikult umbes kilo päevas. Mõnikord sööb ka kuivtoitu kui tal isu tuleb. Väljaheited on korralikud ja üldine olemine koeral on energiline ja rõõmus. Milles võiks olla koera probleem?

Ette tänades

Triinu

Vastus:

Noorel koeral tekitavad sügelust peamiselt parasiidid (kirp, sügelislest, kõõmalest jne.), kirbuallergia, toiduallergia või tolmuallergia.

Põhjuse väljaselgitamiseks peab kindlasti pöörduma loomaarsti poole ja sageli ei anna ka esimene visiit veel täpset vastust , millega tegu.

Rohkem informatsiooni võite leida: kirbud ja kirbuallergia (http://www.toometikliinik.ee/upload/fck/Tuutud-kirbud-on-sugisese-niiske-ja-sooja-ilmaga-taas-liikvele-lainud.pdf); sügelislest  (http://www.toometikliinik.ee/upload/fck/Karntobi.pdf); toiduallergia (http://www.toometikliinik.ee/upload/fck/Toiduallergia-ravi-----valjakutse-nii-omanikule-kui-ka-loomaarstile.pdf) ja tolmuallergia (http://www.toometikliinik.ee/upload/fck/Toiduallergia-ravi-----valjakutse-nii-omanikule-kui-ka-loomaarstile.pdf)

Tervitustega loomaarst Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi