Küsimus:

Tere!

Mul on suur mure,äkki keegi oskab nõu anda ja on sellise probleemiga kokku puutunud.
Mul 2a.Napoli mastif. Kuu aega tagasi hakkas end hirmsasti kratsima ja nahk muutus tulipunaseks, nüüd on kogu kere punane ja lõhki kratsitud, tulid nagu kärnad.Need kratsib katki ja on ka pindmisi kratsimishaavu.

Hiljem, kui mõni koht enam ei puneta ega pole katki, siis tekib sinna paksem nahk ja kõõmane (just küünarnukkidel).Karv tuleb ka kõik maha haigete kohtade pealt ja kõhu alt on üldse pruuniks karv läinud, muidu oli ilus hall ja siidine.

Läksime ühesõnaga arstile ja ravi on sama aeg 3 nädalat kestnud, kuid muutusi pole paranemise poole üldse, aina uued kohad tekivad, mida ta veriseks kratsib. Raviks saime SANODERM LOTIONit, mida 2 korda päevas määrme nahale ja antibiootikumi tabletid AUGMENTIN 1g (seda anname 1tbl 2 korda päevas).

Iga nädal, kui oleme arstile uuesti läinud, teeb arst ka mingid süstid 2 tk, minu meelest oli üks prednisolooni süst. Koer on loid ja tahab ainult toas pikutada, vägisi saame ta välja, et pissile läheks. Ahjaa pidime ostma veel söögi ka juurde HILLS PRESCRIPTION DIET D/D.

Muutusi pole üldse. See söök lõi kõhu ka nüüd lahti, aga talle maitseb. Öeldi veel, et seda sööki peab koer arvatavasti elu lõpuni sööma. Mingeid analüüse talle ei tehtud, ega proove ei võetud.

Järgmine neljapäev jälle teekond arstile käes, aga ma olen juba sõnatu, sest olen 4000 krooni magama pannud ja koera tervis paremaks ei lähe. Andke palun nõu, vahetan nüüd kindlasti muidugi arsti, sest ma ei usalda enam neid arste. Andke palun teada, kas kellegi koeral on ka sellist haigust esinenud ja mis see on?


Vastus:

Piltide põhjal on teie koeral tegemist tõsise nahapõletikuga.

Sügelust ja põletikku põhjustavad enamasti kas parsiidid (kirbud, sügelislestad, täid, kõõmalestad), toidu- või tolmuallergia.

Ütlete, et proove teie loomalt ei ole võetud. Sellest peaks kindlasti alustama.

Soovitaks pöörduda nahahaigustele spetsialiseerunud loomaarsti poole (Tallinnas dr. Belova Billy kliinikus, Tartus dr. Uri Maaülikooli loomakliinikus või dr. Orro Janne Orro kliinikust) ja alustada haiguse põhjuste väljaselgitamist. 

Nahaparsiitide diagnoosimine on üsna lihtne, toidu- ja tolmuallergia täpsete tekitajate jälile jõudmine nõuab enamsti kuudepikkust loomaarsti ja omaniku koostööd.

dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi