Domeeni registreerimine – väldi .eu’d

27. Juuli, 2011.

Me oleme saanud sellise jama osaliseks, et Eesti .ee TLD näeb välja väga sarnane Euroopa .eu omale.

See on halb, sest kui inimene külastab domeen.eu lehte ja otsustab hiljem tagasi tulla, mõtleb ta automaatselt domeen.ee peale.

See on ehk okei kui .ee domeen pole registreeritud. Külastaja näeb, et lehte pole ja taipab minna .eu domeenile või kasutab Google’t ja leiab lehe ikkagi üles.

Kuid halvem on kui .ee domeen on juba kellegi teise poolt registreeritud (või registreeritakse see hiljem). Inimesed satuvad konkurendi saidile ja kui tegu on korraliku lehega jääbki suurem osa sinna.

 

Registreeri .ee domeen, muidu teed konkurendile reklaami.

Kui arvad, et konkurent võttis ainukese hea .ee domeeni ära, siis eksid. Tegelen domeenide registreerimisega pidevalt ja tean, et alati on mõni hea domeen veel registreerimata.

Ülemaailmsete .com domeenide puhul öeldakse, et kõik vähegi normaalsed domeenid ja sõnade kombinatsioonid on registreeritud. See on täielik vale, vabu häid domeene on palju. Vähemalt mina leian hea domeeni üpris kiiresti.

Tõesti igasugused 2, 3 ja 4 täheliste domeenide kombinatsioonid on automaatselt registreeritud. Kuid kahesõnalised domeenid, mis ongi väärtuslikumad, on väga lahtine turg. Pane fantaasia tööle!

Kui aga on soov teha üleeuroopalist veebilehte?

Juhul kui tehakse lehte mitme Euroopa riigi jaoks tundub .eu loogiline. Ka sellisel juhul soovitaksin .ee domeen registreerida. Ideaalis registreeriksin ma üldse iga riigi jaoks eraldi kohaliku domeeni. Kui selleks võimalust pole siis Eesti jaoks vähemalt.

Mõtled olla kaval ja registreerida .com versiooni? See on kindlasti parem kui .eu, sest sarnasust puudub, kuid inimene ikkagi mõtleb automaatselt .ee peale kui ta on eestikeelsel veebilehel.Lisa kommentaar


Kontrollkood
Värskenda