Google Adwordsi kasutatakse viiruste levitamiseks

17. Detsember, 2008.

Viiruste levitajad on üks loovamat sorti tegelasi, kes arvutikasutajate petmiseks pidevalt uute ja mõjuvate meetoditega välja tulevad. Seekord kasutati selleks Google Adwordsi.

Google kasutajad on juba ammu õppinud vahet tegema makstud ja tasuta tulemustel. Kui otsingutulemuste nn “orgaaniline” ehk maksmata osa on see, kus peitub tavaliselt kõige huvitavamat ja relevantsemat sisu, siis sponseeritud tulemustest oodatakse usaldusväärsust, kuna tegu on kommertsveebilehtedega, mille puhul on see tähtsaks kriteeriumiks.

 

Just sellel põhjusel osade otsingute puhul kasutajad lausa eelistavad sponseeritud tulemusi. Kuid nüüd selgub, et seda usaldusväärsust on õpitud ärakasutama kurjadel (jah, reklaamist kurjematel) eesmärkidel.

Allpool oleval pildil on näha Google tekstreklaami, mis viib viirust levitavale saidile.

Viirus Google Adwordsis

Viirus Google Adwordsis

Leht kuhu kasutaja satub jäljendab tuntud programmide allalaadimist pakkuvat portaali. Lehe välimus on identne originaaliga, kuid reklaamitud WinRar programmi asemel laeb kasutaja alla viiruse.

Viiruse levitamiseks jäljendatakse tuntud saiti

Viiruse levitamiseks jäljendatakse tuntud saiti

Viirus aga ei üritagi end varjata vaid annab endast teada iga paari minuti tagant. Kui kasutaja üritab leida internetist selle vastu kaitset juhatab viirus ta lehele, mis annab teada, et arvuti on nakatunud ning soovitab osta antiviiruse tarkvara. Programm eemaldab viiruse, kuid selle levitaja eesmärk, teenida antiviiruse ostuga, on juba täidetud.

Tundub, et turvalisus on toodud funktsionaalsuse ohvriks. Reklaamide kontroll on kiirem, kuid paraku vähem turvaline. Kannatavad mitte ainult kasutajad, vaid ka ausad reklaamijad, sest nende usaldusväärsus langeb samuti.

On selles süüdi Google või tänapäevane kiire elurütm ja kohe-ja-praegu mentaliteet?Lisa kommentaar


Kontrollkood
Värskenda