Kuidas õpetada koera rihmast mitte tirima
Probleem - koer tirib rihmast, temaga on vőimatu jalutada.
Kőigepealt mőtle järele, kas sa oled oma koera őpetanud rihma otsas käima?
Kas sa kasutad flexit? (Flexi őpetab koerale kiiresti selgeks, et tirimisele annab rihm peagi järele, koer ei taju rihma pikkust).

Tihti koeraomanik tahtmatult julgustab koera tirima, pidevalt korrutades “Ei tiri”, “Ole nüüd ilusasti” jne.jne., koerale vőib see tunduda aga takka kiitmisena.

Koer harjub ka muide pideva rihma pingulolekuga! Esimene samm on seega lőpetada flexi kasutamine kui seda tehakse! Koerale mitte tirimise őpetamisel tuleks kasutada alati sama jalutusrihma, et koer tajuks rihma pikkust.

Nüüd IGA KORD kui koer tirima hakkab jääme seisma nagu soolasammas. Ei liigu mitte ühtegi sammu! Vajadusel tuleb hoida jalutusrihma kasvői kahe käega! Koer vőib rabeleda, sikutada ja igasuguseid imetrikke teha, kuid enne temaga edasi liikuda ei tohi, kui ta jääb täiesti rahulikuks – loomulikult őige käitumise eest kiidame teda.

Teine, natuke karmim variant on järgmine : koer tirib, jääme seisma, ütleme “Ei”, kui koer üritab edasi minna (tirib) ütleme uuesti “Ei” ja samaaegselt tőmbame rihmast. PS. Mitte liiga kővasti, eesmärgiks ei ole koerale haiget teha! Seda rihmatőmmet peab oskama, et kogemata mitte vigastada koera kaelalülisid. Sellise tőmbe eesmärk ei ole mitte koerale valu tekitamine vaid koera tähelepanu endale suunamine. Siis anname koerale käskluse “Istu”. Kui koer istub, siis kiidame teda ja hakkame edasi liikuma.

Tirimise probleemi lahendamine nőuab palju kannatust ja järjepidevust. Tuleb meeles pidada, et kui kasvői üks kord on lubatud koeral tirida, hakkab ta seda järjepidevalt uuesti proovima. Vőib-olla täna lubatakse?


Tagasi