Küsimus:

Tere,

Koer on 12 aastane umbes 50 kg kaaluv isane kaukaaslase ja hundi segu koer. Viimasel ajal olen hakanud märkama koera tagajalgade värisemist või nagu tudisemist.
Samuti on hakanud ka õues jalgu kordamööda üles tõstma, kõigepealt tagumised jalad  nagu ei hoiaks enam püsti, istub maha ja siis natuke toibub ja siis kõnnib edasi. Natukese aja pärast hakkab kordamööda esikäppi üleval hoidma ja niuksuma, siis natukene soojendan ja hoian käppasid ja siis saame tuppa minna.

Ilmselgelt ta ka pidevalt lakub oma esikäppasid, eks need valutavad. Samas tema olemus ei ole nagu muutunud, et loiuks või nii.  Sööb ja joob korralikult.

Natukene on ka ülekaaluline. Ühel õhtul ei suutnud enam voodisse hüpata, tagajalad vedasid alt ja libises maha tagasi, jäi nagu sundseisu maha pikali ja niuksus. Siis oli natukene rahulikult ja lõpuks sai liigutada ennast. Siis oli muidugi ise ka väga õnnetu olekuga.

Et kas võib olla tegu artriidiga või mingi muu asjaga. Mingite vitamiinide puudus ei või jalgu krampi lüüa(nt magneesiumipuudus?

Vastus:

Arvestades koera vanust ja seda, et tegu on suurt kasvu koeraga, soovitan tulla vastuvõtule. Võib olla tegu artriidiga, aga võib olla tegu ka muude liigeste ja skeleti probleemidega, kuni selgroo muutuste ja kahjustusteni välja. Toitumuslikke puudushaigusi ei kahtlustaks.

Dr. Marti Lasn

Märksõnad:

Tagasi