Küsimus:

Tere!

Meil on 8 kuune isane yorkshire terjer. Ostsime ta veidi üle kuu aja tagasi. Umbes nädala möödudes hakkas ta äkki närviliselt mööda seina ääri kõndima, pilk põrandale suunatud, vahepeal põrgates peaga vastu radikat, aga samas jälle keeras õigel ajal järgmisest takistusest eemale ja sellega kaasnes ka oksendamine.

Viisime koera kohe kohaliku veterinaari juurde, ta kontrollis silmi ja katsus kõhtu, arvas,et äkki on seedimishäired, müüs meile rohu nimega Pro-kolin+. Järgmine päev oli kõik korras ja koer jälle normaale. Siis möödus umbes 10 päeva ja kõik kordus, seekord ei andnud me talle neid probiotikume, sest olime kindlat, et söönud on ta ainult kutsikale sobivat sööki. Samuti möödus kogu närvilisus ja oksendamine järgmiseks päevaks. Tunduski,et pärast oksendamist hakkas tal parem.
Eile algasid meie jooksmised mööda toanurkasid uuesti, õhtul üritas ta käppadega ülepea tõmmata (nagu oleks midagi näo juures viga) Tänane päev pole leevendust toonud, koer on väga närviline ja vahepeal väriseb. Kui üks pereliige üritas teda lohutada ja võttis ta sülle, siis ta lihtsalt hammustas seda pereliiget ninast.

Samuti on ta mitu korda oksendanud, aga seekord pole see leevendust toonud. Kui proovisime õue jalutama minna, siis ta kõnnib kiskudes kogu kehaga ennast ühele poole, pead hoiab samuti siina polle viltu. Olenevalt teekonnast, vahel paremale, vahel vasakule.

Hingamine on koeral normaalne, väljaheited ka normaalse välimusega.T oiduks saab ta Royal Caninit ja Virbacit, ainult et kumbagi niisama ta ei söö, segame krõbinad kas kohupiima või maitsestamata jogurtiga. Üritasin ka konsulteerida telefoni teel teise veterinaariga, tema jutust sain aru, et asi pole tõsine. Ta ütles, et teab mis koeral viga on, aga telefonis seda ei ütle.???? Äkki oskate nõu anda?

Lugupidamisega Ivi.

Vastus:

Tere!

Teie poolt kirjeldatud käitumist arvestades soovitaksin Teil kindlasti koera näidata neuroloogile. Tallinnas Tiina Toometi Kliinikus tegelevad neuroloogiliste patsientidega dr. Ranno Viitmaa ja dr. Sigrid Lapp. Dr. Lapp võtab vastu patsiente ka Tartus Orro kliinikus. Eelnevalt peaks muidugi Teile sobivasse kliinikusse helistama ja aja panema.

dr. Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi